Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Doktorlardan tepki


Aksaray'ın Eskil ilçesinde emekli polis memurunun silahla vurduğu 112 Acil Servis İstasyonu'nda görevli doktor Hüseyin Ağır'ın yaşamını yitirmesi Sakarya'daki sağlık çalışanlarınca protesto edildi.

Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen doktorlar ve sağlık çalışanları burada istiklal Marşı okudu ve saldırı sonucu hayatını kaybeden doktor Ağır için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Grup adına açıklama yapan Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Rıdvan Karagöz, görevi başında hayatını kaybeden ilk hekimin Ağır olmadığını söyledi. Şiddet olaylarının son bulması ve şiddetin dilinin topluma hakim olmamasının, halkın da içinde olduğu, beraber verilecek bir mücadele ile sağlanacağını kaydeden Karagöz, şöyle devam etti:

"Sağlık çalışanlarına yönelik bu tip şiddet eylemlerinin son bulması için, toplumun bu konuda gerekli desteği ve duyarlılığı göstermesi, çalışanlarımızın fedakarca ürettiği sağlık hizmetini olumlu etkileyecektir. Burada en önemli görev sağlık idarecileri ve devlet erkanına düşmektedir. Yıllardır talep ettiğimiz ama iyileştirilirse bile tatmin edici bir hal almayan ve Türk Ceza Kanunu'nun içine dahil edilecek sağlıkta şiddet yasasının artık hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Hepinizin huzurunda bir kez daha meslek şehidimiz doktor Hüseyin Ağır'a Allah'tan rahmet diliyoruz. Geride gözleri yaşlı kalan iki küçük yetime ve sevdiklerine de sabır diliyoruz." 

31 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 1461 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU