Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Şimdi Karapürçek zamanı


Ahmediye Mahallesi’nde yol genişletme çalışmasını yerinde inceleyen Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, “Şimdi Karapürçek zamanı diyerek çıktığımız bu yolda çalışmalarımız baharın gelişiyle birlikte hızlanarak devam edecek” dedi.

Çalışmalara devam

Üst yapı iyileştirme düzenlemeleri kapsamında alt yapı sorunu olmayan güzergâhlarda asfalt yama ve parke tamiratlarına da hız kesmeden devam eden belediye ekipleri, alt yapı ve kullanımdan kaynaklanan bozuk satıhlardaki asfalt yama çalışmalarını İbrikdere, Teketaban ve Yüksel mahallelerinde tamamlarken,  Fen İşleri Müdürlüğü Acil Müdahale ekipleri hafta başından itibaren Mecidiye, Ahmediye mahallelerinde çalışmalarını gerçekleştirdi. Ahmediye Mahallesi’ndeki yol genişletme çalışmaları kapsamında Kanlıcay, Hocaköyü mahallelerinde bağlantısının bulunduğu noktadan geçen derenin kenarına istinat duvarı yapılıyor. Genişleyecek yol sayesinde Küçük Karapürçek Okulu’na giden yol üzerinde, öğrencilere daha güvenli bir ulaşım imkanı sağlanmış olacak.

‘Sözümüzü tuttuk’

Mahalle yolunun çok dar olduğunu ifade eden Başkan Yıldırım, “İki araç yan yana geçemiyordu. Gelişen bir ilçeyiz, göç alıyoruz. Bu nedenle de yol durumu sıkıntılara sebep oluyordu. Muhtarımız ve mahalle sakinlerimiz bize müracaat ederek yolu genişletmek istediklerini söylediler. Biz de belediye olarak yolu en yakın zamanda genişletme sözü vermiştik. Sözümüzü tuttuk, ekiplerimizi mahallemize yönlendirdik. En kısa zamanda yolu bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Sorunlar çözülüyor

Şeffaf, güler yüzlü ve çözüm odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde Karapürçek’e hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yıldırım, “Hemşerilerimizin ihtiyaçlarına karşılık verecek, yeniliklere ve gelişmelere açık, geleceği planlayan, hızlı ve kaliteli hizmetlerimizle çalışmaya devam ediyoruz. Şimdi Karapürçek zamanı diyerek çıktığımız bu yolda çalışmalarımız baharın gelişiyle birlikte hızlanarak devam edecek. Bu yıl Karapürçek’te alt yapı ve üst yapı anlamında seferberlik yaşanarak, sorunların büyük bir bölümü çözüme kavuşacak” ifadelerini kullandı. 

31 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 766 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU