Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Gaffar Okkan ağaçlarda yaşayacak


Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Orman İşletmesi tarafından, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Anısına Hatıra Ormanı ve Dünya Ormancılık Günü etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Gaffar Okkan adına 2 bin fidan dikildi.

Açılış

Eski Orman Deposu yanında düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Orhan Burhan, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş,  Sakarya İl Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Şencan, Hendek Orman İşletme Müdürü Mustafa Arpacı, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını, Sakarya İl Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Şencan yaptı.

Dünya nimeti

Şencan, “1972 yılından bu yana Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanan 21 Mart, 2013 yılından itibaren Uluslararası Ormancılık Günü adıyla Birleşmiş Milletlere üye ülkeler tarafından ormanların öneminin daha iyi kavranması, ormansızlaşmanın zararlarını toplumlara anlatılması için kutlanmaktadır. Bu nedenle ülkemizdeki doğal kaynakların korunması ve gelecek nesillere aktarılması büyük önem taşımaktadır. Bölge müdürlüğü olarak ormanların eşsiz bir Dünya nimeti olduğunu, gerektiğinde insanlarımızın faydasına yapılan işlerde kullanılabileceğini düşünmekteyiz. Bugün burada Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı rahmetle anarak, onun anısına hatıra ormanı açılışı da yapacağız” dedi.

Folklor gösterisi

Programda, İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri şiirler okuyup, koro halinde orman ile ilgili şarkılar söylediler. Daha sonra Yeni Yüzyıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin folklor gösterisinin ardından, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen Hatıra Ormanı’nın açılışı yapıldı. Ali Gaffar Okkan Hatıra Ormanı’nın açılış kurdelesi, Kaymakam Orhan Burhan, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş ve Ali Gaffar Okkan’ın yeğeni Levent Aslan tarafından ‘Hayırlı olsun’ dilekleri ile birlikte kesildi. Açılış sonrası Ali Gaffar Okkan Hatıra Ormanı’na 2 bin adet fidan dikimi yapıldı. 

1 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 600 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU