Günün Tarihi:20 Ocak 2021

‘Geleceğimizi oyluyoruz’


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’daki çalışmalarının yanı sıra Genel Başkan Başdanışmanlığı görevi nedeniyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun farklı illerdeki referandum çalışmalarına da katkı sağlıyor.

Umudumuz yok

Burdur’da Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile birlikte çalışma yürüten Özkoç, referandum sürecini ve sahadaki gözlemlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Özkoç yaptığı açıklamada, “Ben kesinlikle hayır çıkacağına inanıyorum. İnsanlarımızla, köyde, kahvede, sokakta konuşuyoruz. Toplumun çok değişik kesimlerinden vatandaşlarımızla biraraya geliyoruz. Ülkemiz için kaygılarımız ortak, umudumuz ortak. Hiç şüphem yok; 16 Nisan’da sandıktan hayır çıkacak” dedi.

 

Tercih yapacağız

Özkoç,“Bu işin sağcısı, solcusu yok. Muhafazakarı, ülkücüsü, liberali, mütedeyyini yok. Bir siyasi parti tercihi yapmıyoruz. Liderleri, teşkilatları, parti programlarını tartışmıyoruz. Önümüzde bir anayasa değişikliği teklifi var. Ya yetkiler tek elde toplanacak ya da milletin egemenliği devam edecek. Ülkemizin geleceği  için bu iki seçenek arasında tercihimizi yapacağız” dedi.

 

Terörist diyorlar

Özkoç, “Hayırcılar için, bizim için yalancı diyorlar, terörist diyorlar, konuyu bir lider tartışmasına sürüklemek istiyorlar. Bakın, devletin tüm imkanları ellerinde, sonuna kadar da kullanıyorlar; aile üyeleri, kabine üyeleri, tüm lider takımı hepsi sahadalar. 2 aydır dolaşıyorlar, her gün canlı yayındalar, gazetelerin tamamındalar, ancak neden Evet oyu istediklerine dair, metne dayanan tek bir cümle söyleyemiyorlar” diye konuştu.

 

Getirilmek istenen

Özkoç, “Biz ise halkımıza şunu söylüyoruz; bu siyaset değil, bir memleket meselesi. 18 maddenin 18’ini de teker teker anlatıyoruz. Getirilmek istenen değişiklik ortada; tek adam rejimi. Buna ya Evet diyeceğiz ya da Hayır deyip demokrasimizi güçlendirmeye çalışacağız.

Hayır dediğimiz zaman Cumhurbaşkanı, Başbakan, hükümet, Meclis herşey yerinde duracak, demokratik mekanizmaları güçlendirerek, 94 yıldır deneyimlediğimiz Parlamenter sistemi devam ettireceğiz” dedi.

 

Kalbimle güveniyorum

Özkoç, “Sandıktan evet çıkması halinde ise bunca terör, ekonomi, dış politika sorunumuzun içinde ülkeyi bir bilinmeze sokacağız. Denetimi, freni, ortak aklı olmayan bir yola sürükleyeceğiz. Ben, halkımızın demokrasi kültürüne, sağduyusuna ve vicdanına tüm kalbimle güveniyorum; Sandıktan hepimiz için, ülkemiz için, çocuklarımızın yarınları için Hayır’lı sonuçlar çıkacak” diye konuştu.

1 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 741 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU