Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Bilal Erdoğan açtı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan bir dizi ziyaretler için Sakarya’ya geldi.

Erdoğan programları

Cuma namazını Karaçam Camisinde kılan Erdoğan, daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'yi evinde ziyaret etti. Sakarya Valiliği ve Büyükşehir Belediyelerini de ziyaret eden Erdoğan, TÜGVA’nın Sakarya Şubesi açılışına da katıldı.

 

Açılışa katılım

Açılış programına Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilçe belediye başkanları, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, İl Temsilcisi Fatih Yahşi, STK temsilcileri ve çok sayıda genç yer aldı.

 

Hizmet aşkı

TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Fatih Yahşi, “TÜGVA, merkezi Türkiye, çalışma alanı Dünya olan yeni nesil bir dernektir. Amacımız yüksek icat çıkarmaktan geri durmayan, bir gençlik yetiştirmektir. 2 yurtla Sakarya’da faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” derken; TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, “Gençliğimize hizmet aşkı inancıyla çok hızlı büyüyoruz. Gençler yeni ve güçlü Türkiye’nin inşasında üzerine düşeni yapacaktır” diye konuştu.

 

Gözümüzün nuru

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Gençler bizim gözümüzün nuru, göz aydınlığımızdır. Son 15 yıldır Hükümetimiz tüm politikalarını “önce gençlik” anlayışı doğrultusunda yürüttü. Siz gençlerimiz için önemli reformları hayata geçirdi. Yeni reformlar yapmaya devam ediyor. Büyükşehir olarak gençlerimize, STK’larımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Bugün burada yapılan TÜGVA Sakarya Şubesi açılışı için de gereken her türlü desteği verdik. İnşallah burada yürütülecek çalışmalar şehrimiz  ve gençlerimiz için hayırlara vesile olur. Bu yönde elimizden gelen gayret ve desteği gösteriyoruz, destek vermeye de devam edeceğiz.”

 

Birlik ve beraberlik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, “Dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ilk günden itibaren gençliğe ne kadar önem verdiğini her platformda söylüyor. TÜGVA bu anlayışla Sakaryamızda şubesini açıyor. Sakarya’daki gençlerimize hizmet sunarak, şehrimizdeki birlik ve beraberliği yeşertecektir. Gençler bizden ne hizmet beklerlerse biz onların emrine koşacağız.”

 

Güzel bir tesis

Vali Hüseyin Avni Coş, “Bugün faydalı olacağını düşündüğümüz güzel bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu tesis gençlerimizi maddi ve manevi olarak donatacak bir tesistir. Bu şube için gerekli organizasyonu sağlayan TÜGVA’ya ve destekleyenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Yeniden büyük Türkiye’yi kuracak gençlerimiz buralardan yetişecektir. Gençlerimizin milli ve manevi değerlerle yetişmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için yapılan çabaları takdir ediyor, bu tesisin gençlerimize faydalı olmasını temenni ediyorum.”

 

Ahlaki koruma yok

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bugün Dünya’da egemen olan kapitalist düzenin içerisine yerleştirilmiş gençlerimiz için ahlaki bir koruma yok. Tamamen ticari saiklerle kurgulanmış bir kültür var. Kültürel emperyalizm gençlerimizi rant kapısı olarak görüyor. Ben ona bağımlılık yapıcı sigara, içki, uyuşturucu verip, ondan çıkar elde edeceğim diyor.”

 

15 Temmuz’da

Erdoğan, “Biz Müslüman Türk milleti olarak bin yıldır bu topraklardayız. Ve çok köklü inançlarımız var. Köklerimizle olan bağlarımız, yeni düzene uyalım diye koparıldı. Bu millet Çanakkale’de 250 bin şehit verdi. 15 Temmuz’da bağımsızlık için şehitler verdi. Bizler idarenin yanında kültürel ve inanç bağımsızlığımızı da kazanmamız lazım. Bizi burada bitirmek isteyenler gençlerimizi hedef aldılar. KADEM, TÜGVA gibi vakıflar gençlerimiz için güzel planlar yapıyor” dedi.

 

Büyük Türkiye

Erdoğan, “Gençlerimiz verimli vakitler geçirsin istiyoruz. Proje üretsin, edebiyat yapsın istiyoruz. Geleceğe yatırım gençlerimizin önünü açarak yapılır. TÜGVA, gençlerin yoğun olduğu yerlerde kurularak, yeniden büyük Türkiye’nin inşasına yardımcı olacaktır. Ve bize ait bir gençlik ortaya çıkacak. Tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

 

Gençlere hitap etti

Konuşmaların ardından TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’a hediye takdim edildi. Erdoğan açılış sonrasında Atatürk Spor Salonu’ndaki gencik buluşmasına katılarak gençlere hitap etti. 

https://youtu.be/WHEdqOD-mAs

1 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1299 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU