Yavuz ‘Evet’ oyu istedi3 Nisan 2017, Pazartesi

‘Fırsat’
Hendek SKM’nin düzenlediği programda ilk olarak Hendek Küçük Sanayi Sitesi ziyaret edildi. Milletvekili Yavuz, esnaf ve müşterilere yeni anayasanın bazı maddelerini anlatarak, evet oyu istedi. Gençlik Kolları, Muhammet Erci başkanlığında sanayi esnafına ve müşterilerine broşür ve bildiri dağıttılar. Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve teşkilat üyeleri öğle molasındaki New joy ve Ak Pres fabrikalarını gezerek işçilerle yemek yediler. Yavuz, anayasa değişikliğini ve neden olması gerektiğini anlattı. AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun’un düzenlediği Yeni Mahalle’deki ev toplantısına katılan Milletvekili Yavuz, sürekli istikrar için yeni sistemin önemini ve bu anayasanın ülke için bir fırsat olduğunu anlattı.

Farkı anlattı

Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve AK Parti heyeti, daha sonra Hantek bloklarında esnafları ziyaret ettiler. Hendek Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci ve yönetim arkadaşları, Hantek bloklarında esnafa ve sokakta vatandaşa broşür dağıttılar. Ardından Hantek bloklarında 2nci ev toplantısına katıldılar. Milletvekili Yavuz burada yaptığı konuşmada, AK Parti’den önceki Türkiye ile AK Parti iktidar olduktan sonraki Türkiye’nin farkını anlattı. 16 Nisan referandumunda evet diyerek beyaz kağıda mührü vurmalarını istedi.

Ev ziyareti

Akşam programında Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Gençliğin düzenlediği yeni kurulan Rasimpaşa Spor Kulübü’nü ziyaret ederek, gençlere ve yöneticilerine Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Yavuz, “18 yaşında seçilme hakkı kazanacak olan gençlerin, siyasete daha erken yaşlarda ilgi duyarak bir erken yaşlarda tecrübe sahibi olabilir” dedi. Gençlerin sorularını cevapladıktan sonra kulüp yöneticileri ile sohbet etti. Yavuz ve beraberindeki heyet, son olarak Çamlıca Mahallesi’nde bir eve konuk oldular. Ev halkıyla samimi sohbetlerinden sonra merkezde bulunan kahvehaneleri gezerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı. 

Bu haber toplam 854 defa okundu.