Günün Tarihi:1 Mart 2021

Akyazı’ya iki okul daha


Akyazı İlçesi Yahyalı Mahallesi’ne yapılacak 12 Derslikli Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Dokurcun Mahallesi’nde yaptırılacak Meslek Lisesi okul binasının yapımıyla ilgili protokol, Valilik binasında düzenlenen törenle imzalandı.

Törene katılım

Protokol imza törenine; Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Necmi Sağıroğlu katıldı.

Uygulama Merkezi

Akyazılı Hayırsever İşadamı merhum Dr. Zekeriya Özcan’ın varisi İşadamı Haluk Atabek tarafından Yahyalı Mahallesi’nde yaptırılacak Özel Eğitim Uygulama Merkezi 12 derslikli olacak. Özel Eğitim I. ve II. Kademe eğitimlerinin de yapılacağı okul binasında ilçedeki tüm özel eğitime muhtaç çocukların eğitim görmesi planlanıyor.

Meslek Lisesi

Dokurcun Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan 12 Derslikli Meslek Lisesi okul binası, Akyazı Belediyesi tarafından yaptırılacak. Arsası da Akyazı Belediyesi tarafından tahsis edilen Meslek Lisesi’nde, bölgenin ihtiyacına uygun meslek alanlarıyla ilgili eğitimler verilecek.

5 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 847 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU