Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Cami Ramazan’a yetişecek


Akyazı’da kıblesi yaklaşık 45 derece hatalı olduğu için yıkılan ve yenisi yapılan cami Ramazan’a yetişecek.

Hummalı çalışma

Kıblesi yaklaşık 45 derece hatalı olduğu için yıkılan ve yenisi yapılmakta olan Kubbeli Yeni Cami inşaatında kubbeler ve minare dahil dış kısım tamamlanmış durumda. İnşaatta iç kısımda da yan duvarlar ve kubbelerin süslemeleri tamamlanan cami inşaatında bu günlerde hummalı bir çalışma gözleniyor. Amaç camiyi Ramazan ayında ibadet yapılabilecek hale getirmek.

Başından ayrılmıyorlar

Hayırsever İşadamı Ahmet Necdet Nalbantoğlu tarafından eski bakanlardan olan ve uzun bir süredir koma halinde hayatını sürdürmekte olan Cevat Ayhan anısına yaptırılan caminin bir an önce tamamlanması için gerek İşadamı Ahmet Necdet Nalbantoğlu, gerek Cami Derneği Başkanı Şeref Kopya inşaatın başından ayrılmıyor.

Adı değişti

Dernek Başkanı Şeref Kopya, “Allah’ın izniyle teravih namazımızı camimizde kılmak istiyoruz. İnşaat büyük ölçüde tamamlandı. Sadece içeride taban kısmı kaldı. Bunu da hızlı bir şekilde tamamlayıp, Ramazan ayına yetiştireceğiz. İki yıldan beri barakada ibadet yapan vatandaşlarımız camisine kavuşacak. Geriye sadece bahçe düzenlemesi kalıyor. Onu da zaman içinde tamamlarız” dedi. Yıkılmadan önceki adı Kubbeli Yeni Cami olan caminin adı yeniden yapıldıktan sonra Cevat Ayhan Camii olarak değiştirildi. 

10 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1027 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU