Günün Tarihi:8 Temmuz 2020

‘Kardeşlik içinde olmalıyız’


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, referandum çalışmaları kapsamında İl Başkanı Ayça Taşkent ve İlçe Başkanı Kadir Güneş ile birlikte Taraklı’da çalışmalarda bulundu.

Taraklı’da, esnafı ziyaret ederek ‘Hayır’ oyu isteyen Özkoç’a, vatandaşların ilgisi oldukça fazla oldu. CHP Milletvekili Engin Özkoç, Ankara Caddesi’nde kahvehanelere girerek konuşma yaptı. Kendisinin çocukluğunun Taraklı’da geçtiğini belirten Özkoç, Sakarya’nın ve Taraklı’nın sorunlarının çözümünde her zaman gayret gösterdiğini söyledi. Özkoç konuşmasında, “Bizim için siyasette partiyi öne koymak doğru değil. Bizim için önemli olan vatana ve millete hizmet etmektir. İktidarı ile muhalefeti ile birbirimizi kırmadan birbirimizi yok etmeden birbirimize kötü söz söylemeden yolumuza devam etmek zorundayız. Amerika gibi, Rusya gibi devletler Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da yaptıkları gibi bizi birbirimize düşürüp, silah satıp kendilerini var ederken, bütün orada 9,5 milyon Müslüman’ı yok ettiler. O yüzden aynısının bizim başımıza gelmemesi için hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Türkiye’yi ikna etmeleri gerekiyorsa, bir konuda önce Cumhurbaşkanı’nı ikna edecekler, sonra Başbakan’ı, daha sonra bakanları ve  milletvekilini ikna edecekler, ardından milleti ikna edecekler. Bu güç bizde varken, elimizden kaçırmamalıyız. Irak gibi, Suriye gibi, Libya gibi bir duruma gelmeden yolumuza devam etmeliyiz. Allah şahit olsun referandum bittikten sonra iktidar muhalefet el ele vererek, 12 Eylül darbe yasalarını ortadan kaldıracağız. Hepimiz kardeşlik içerisinde olmalıyız. Bu vatan sevgisi bizde var oldukça, bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

10 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 668 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU