‘Sıradışı Özel’ Serdivan’daydı11 Nisan 2017, Salı

İki saat sürdü

Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programı; ekranları başında izleyen seyircilerin yanı sıra kültür merkezine gelen çok sayıda misafir de salondan canlı olarak takip etti. Turgay Güler’in moderatörlüğünde yaklaşık iki saat süren canlı yayında; Savcı Sayan, Hasan Öztürk, Salih Tuna ve Ahmet Kekeç de yorumlarıyla programa eşlik etti.

 

Dostlar ile birlikte

Sıradışı Özel programını Serdivan’dan “Seyircili olarak değil de dostlarla birlikte yapıyoruz” diye konuşmasına başlayan Turgay Güler referandumla ilgili değerlendirmesinde hayır gibi sonucun bu ülkede taş üstünden taş bırakmayacağını belirtti.  Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a, Sıradışı ekibini seyirci ile buluşturduğu için teşekkür eden Güler, 16 Nisan’ın bir telafisi olmadığını belirterek “İnşallah önümüzdeki hafta Pazar günü tüm Türkiye’yi güzel bir sonuç bekliyor.” dedi.

 

100 yılda bir felaket

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasa değişikliğinin konuşulduğu Sıradışı Özel’de Savcı Sayan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz Darbe Girişimi” için son günlerde dile getirdiği “Kontrollü Darbe” benzetmesini eleştirerek, “100 yılda bir felaket gelir. 100 yılda bir mucize gelir. Felaket CHP’ye nasip oldu. Mucize AK Parti’ye” dedi. Türkiye’nin bir kuşatılmışlık altında olduğunu ifade eden Salih Tuna ise “16 Nisan’da insanlar sağlıklı bir karar vermezlerse Türkiye’nin hali haraptır. Referanduma sayılı günler var diye kimse rehavete kapılmasın. Uyanık olalım, dirayetimizi ortaya koyalım, gece gündüz çalışmaya devam edelim. Bu AK Parti ya da Erdoğan meselesi değildir, Türkiye’nin meselesidir” diye konuştu.

 

Sakarya sahip çıktı

Sakarya’nın birlik ve beraberlik olarak ayrı bir yeri olduğunu belirten Hasan Öztürk de “17-25 Aralık kumpasının ardından, o zamanlar Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakarya’da; Kemal Kılıçdaroğlu’nun altında otopark olan ama seçim vaadi olarak buranın altını otopark yapacağız diye tabir ettiği meydanda mitingi vardı. Tayyip Bey meydana çıktı. Konuştu, meydan konuştu. Konuşma bittiğinde meydandaki 80 bin kişi 80 milyon oldu. O dönemde yanındaki herkes çil yavrusu gibi kaçmaya çalışırken, Sakaryalılar Tayyip Bey’e sahip çıkmıştı.” Dedi. 

Bu haber toplam 1104 defa okundu.