Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Hayırcılar bulvarda anlattı


Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, HEPAR ve Atatürkçü Düşünce Derneği ‘Hayır’ ı anlatmak için Adapazarı Kültür Merkezi önünde stant açtılar.

Anlatıyorlar

16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referanduma sayılı günler kala ‘Hayır’ için çalışan Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, HEPAR ve Atatürkçü Düşünce Derneği Adapazarı Kültür Merkezi önünde stant açtılar. Ayrı ayrı açılan stantlarla ‘Hayır Sokağı’ konsepti oluşturulurken vatandaşlara referandumda neden Hayır vermeleri gerektiği anlatılıyor.

 

‘Sinmedik yılmadık’

Parti ve dernek temsilcileri stant çalışmalarına başlamadan önce bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, “ Hayır için çalışmak için buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Hayır için örgütlenerek ülkemizin huzur ve barışa ermesini sağlayacağız. Geçtiğimiz günlerde Hendek İlçe Örgütümüzün açmış olduğu standa çirkin bir saldırı yapıldı. O saldırı sonrasında yılmadığımızı, korkmadığımızı ve sinmediğimizi bütün herkese göstermek için daha da fazla güçlenerek sokaklara çıkacağımızı göstermek için burada toplandık cuma gününe kadar da burada olacağız” dedi.

Tek adam rejimi

Demokrat Parti Erenler İlçe Başkanı Cihan Nalburoğlu ise, “Tek adamlık rejimine ‘Hayır’ dediğimizi Cuma gününe kadar burada anlatacağız. CHP standına yapılan saldırı CHP’ye değil Türk demokrasisine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum ve eğer bu saldırı bir evet çadırına da yapılmış olsaydı aynı şekilde kınardım. Umarım evet diyen kardeşlerimiz de kin ve nefret üslubundan vazgeçerek eveti anlatmaya başlarlar” dedi. ADD Sakarya Şubesi Başkanı Aslıhan Ateş de ayrıştırmadan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Açıklamaya CHP İl Başkanı Ayça Taşkent’te katıldı. 

11 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 702 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU