Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Arıcılık destekleniyor


Orman Bölge Müdürlüğü, ORKÖY çalışmaları ile orman köylüsünün sosyal ve ekonomik olarak kalkınmasında yanında olmaya devam ediyor

Karasu Orman İşletme Müdürlüğü Kurudere Mahallesi’nde, 2017 yılı ORKÖY çalışma programı kapsamında ‘Orman Köylülerinin Kalkındırılmasının Desteklenmesi’ faaliyetlerinden biri olan Fenni Arıcılık tip projesinden yararlanacakların tespitlerini yaptı. Bu kapsamda 10 aileye 300 kovan ve arı desteği sağlandı. Fenni Arıcılık Tip Projesi’nden verilen kredilerin yüzde 20’si hibe şeklinde olup tamamı faizsiz. Kurudere Mahallesi arıcılık açısından önemli bir potansiyele sahipken, verilen Orköy kredisi Kurudere’de arıcılık faaliyetlerinin yaygınlaştırılması için güzel bir fırsat sunuyor. Bu havzada ayrıca orman köylülerine hibe destekli projelerden mantolama çalışmaları devam ediyor.

11 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU