Günün Tarihi:16 Ocak 2021

‘Hendek’e yatırımlar yapılıyor’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek Gençlik Merkezi’nde Hendekli muhtarlarla bir araya gelerek, ilçedeki yatırımları değerlendirdi.

Muhtarlar ile

Hendek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Genel Sekreter Yardımcıları Zafer Poyraz ve Ayhan Kardan, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Arslan, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile çok sayıda muhtar katıldı.

 

15 Temmuz darbesi

Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Arslan, “Muhtarlarımızın yaşadığı sorunları bir dosya halinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na sunduk. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Büyükşehir Belediyemiz’in bir müddet çalışma yapamadığını, bu nedenden dolayı hizmetlerin aksadığını biliyoruz. İnşallah en kısa süre içerisinde bu sorunlarımız halledilecektir” diye konuştu.

 

Önemli yatırımlar

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İlçemizin ihtiyaçlarını ve sizlerin taleplerini dinlemek için buradayız. Elimizden geldiği kadar sorunları çözmeye çalışıyoruz. Her şeyi birden yapmak pek mümkün değil. Hendek’te yol konusunda sorunlarımız var. Su konusundaki sıkıntıları da SASKİ halledecek. Kısa bir süre önce Hendek İlçe Merkezi ile Devlet Hastanesi arasında 2 bin 400 metrelik yeni bir bulvarı hizmeti sokarak bu noktadaki ulaşıma duble rahatlık getirdik. Hendek’e kazandıracağımız 16,5 milyon liralık yeni yaşam alanımızın temelini attık. Temel atma töreninde Hendek Belediye Başkanımız yer altında 2 katı otopark üstü meydan olacak bir projenin müjdesini verdi. İnşallah bunu da Hendek Belediyemiz ile birlikte değerli hemşerilerimizin hizmetine hazır hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

66 kilometre

Başkan Toçoğlu, “İlçemizde önemli altyapı yatırımlarını da hayata geçirdik. Hendek Yeşilyurt İçmesuyu Projemiz’in 15 kilometrelik 3. etabı da tamamlanıyor. Hendek’te tüm mahallelerimize daha kaliteli içmesuyu ulaştırmak adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yeni projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Uludere İçmesuyu Projesi’nde ekiplerimiz çalışmalara başladı. Bölgede 7 kilometrelik içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Proje ile ayrıca enerji de üreteceğiz. Ayrıca Dikmen Grubu’nda yer alan 8 mahallemiz için de 66 kilometrelik yeni bir içmesuyu projesi hazırladık. İlçemiz için bir içmesuyu arıtma tesisi daha inşa edeceğiz. Siz hemşerilerimizi sağlam altyapı ile buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Milletimiz yapacak

Türkiye’nin tarihinde ilk defa böyle önemli bir anayasa değişikliği fırsatı yakaladığını söyleyen Başkan Toçoğlu, “Belediye başkanlığında kime oy verdiğinizi ve kazanması halinde kimin başkan olacağını biliyorsunuz. Cumhurbaşkanı da öyle olacak. 5 yıl için seçilecek. Sorunlar daha hızlı ve pratik olarak çözüme kavuşturulacak. İşlerimiz daha yalın hale gelecek. Şimdi bir referandum sürecindeyiz. Hükümet artık 5 yıllığına görevde olacak. Tarihimizde ilk defa halk kendisini yönetecek adamı ve hükümeti doğrudan seçecek. Artık bu sistem yürümüyor. Yeni sistemde kanun tekliflerini bakanlar, bürokratlar değil milletvekilleri bizzat kendileri yapacaklar. Seçimi milletimiz yapacak” ifadelerini kullandı.

 

Zayıf sistem

AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Önümüzde önemli bir anayasa değişikliği referandumu var. Nice yıllar halkımız koalisyonların, enflasyonun, devalüasyonun altında ezilip inlerken, imkânsızlık yoksulluk kaderimiz olsun diye birileri uğraşırken, bugün o yoksulluğu yoksunluğu kaderimiz olmaktan çıkaracağız. Çok başlılıkla karar alınamayan, milletin kaynaklarına sahip çıkılamayan, değerleri örselenen günlere artık dönmeyeceğiz. Ortalama hükümetlerin ömrü 1 buçuk sene bile değil. 36 tanesi 1 yılı görememiş. Her şey yolunda gitse şu anki hükümeti 2140 yılında görecektik. Sistem zayıf olunca onun üzerine her türlü vesayet odağı, her türlü kirli güç çöktü. Kendisini dokunulmaz olarak gören ve elit bürokrasi olarak tanımlayanlar, silahlı kuvvetler vesayet gücü olup ülkemize nice yıllar kaybettirdiler. Ne zaman koalisyonlar olmuş bizim işlerimiz iyi gitmemiş. Koalisyona, kavgalara elveda diyoruz” dedi. 

13 Nisan 2017 , Perşembe Bu haber toplam 896 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU