Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Öğrencilerden örnek davranış


Serdivan Özel Neva İlkokulu Öğrencileri, Çanakkale’de yaşanan deprem sonrasında mağdur olan çocuklara yaklaşık 400 tane oyuncak gönderdi.

400 oyuncak

Değerler Eğitimi Faaliyetleri kapsamında Mart Ayı’nda işlenen değerler eğitimi sonrası Özel Neva Okulları Paylaşım Atölyesi çalışması sırasında öğrencilerden gelen fikirlerin değerlendirilmesinin sonrasında Çanakkale’de yaşanan depremde evleri hasar gören ailelerin çocuklarını sevindirmek amacıyla oyuncak toplama kampanyası başlatıldı. Yaklaşık 400 ilkokul öğrencisinin topladığı oyuncaklar öğretmenler tarafından paketlendi.

Öğrenciler seçti

Çanakkale’de yaşanan deprem sonrası orada yaşayan yaşıtları için oyuncak toplayan 4’üncü sınıf öğrencisi Hilal Yağmur Aktan, “Bu oyuncakları Çanakkale’ye göndereceğiz. Biliyorsunuz ki Çanakkale’de bir deprem oldu, oradaki çocukların evleri de oyuncakları da tabii ki depremde yıkıldı gitti. Bu yüzden onlara oyuncak hazırladık. Oyuncakları biz seçtik, öğretmenlerimiz paketledi” ifadelerini kullanırken Musa Nurettin Korkmaz isimli öğrenci ise, “Çanakkale de bildiğiniz gibi deprem oldu bu oyuncakları oradaki kardeşlerimiz için hazırladık. Oyuncakları hazırlamak bir ay kadar sürdü” dedi.

23 Nisan’da ulaşacak

Gerçekleştirdikleri proje ile ilgili olarak konuşan Özel Neva Okulları Müdür Yardımcısı Fatih Zahmacıoğlu “Okul olarak bir kampanya başlattık, kampanyamızın amacı Çanakkale de yaşanan deprem sonrası oradaki vatandaşlara temel ihtiyaç yardımı yapmaktı ama oradaki çocukların oyuncaklarının olmadığı gibi bir fikir geldi ve oyuncak kampanyası olarak devam ettik. Bu oyuncak kampanyasını da paylaşım değeri üzerine oluşturduk. Kampanyamız 3 hafta sürdü, her öğrenci en az bir oyuncak bağışlayarak 400 civarı oyuncak topladık. Bu oyuncakların paketlenmesi de bir hafta sürdü. Bir ayda tamamlanan bir kampanya olarak neticelendirdik. Hedefimiz 23 Nisan’a kadar oyuncakların oradaki çocuklara ulaşması” şeklinde konuştu.

14 Nisan 2017 , Cuma Bu haber toplam 753 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU