Günün Tarihi:5 Haziran 2020

‘İki eliniz kanda olsa da oy kullanın’


CHP Sakarya Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili 16 Nisan’da yapılacak tarihi referandum için tüm vatandaşları sandığa çağırdı.

Sıradan bir değişiklik değil

Özkoç, “Lütfen unutmayın, bu sıradan bir Anayasa değişikliği teklifi değil. Ülkemizin yönetim modeli değiştirilmek isteniyor. Pazar günü sandıkta biz, ülkemizi tek bir kişi mi yönetsin, milletin egemenliği devam mı etsin buna karar vereceğiz. Lider, siyasi parti tercihi yapmayacağız, kendimize, çocuklarımıza, yarın umutlarımıza uygun gördüğümüz yönetim modelini seçeceğiz” dedi.

40 avukat görevde

Oyunun rengi ne olursa olsun, herkesin mutlaka sandığa gitmesi gerektiğini ifade eden Özkoç, “Bu tarihi günde, her vatandaşın iki eli kanda olsa oyunu kullanması gerekir. Oyunun rengi ne olursa olsun, herkes mutlaka sandığa gitmeli, düşüncesini, inancını ortaya koymalı. Sandık güvenliğiyle ilgili de kimsenin endişesi olmasın; siz geleceğinize sahip çıkın, biz sandıklara sahip çıkacağız. Sakarya’da her sandıkta en az 2 müşahidimiz, her binada birer sorumlumuz, tüm ilçelerde görevli toplam 40 avukatımız olacak” diye konuştu.

Hayır’lı sonuçlar

Sandık müşahitlerine, bina sorumlularına gerekli bütün eğitimleri verdiklerini ifade eden Özkoç, “16 ilçede, 25 avukatımız mobil olarak sorun çıkan yerlere gidecek, müdahalede bulunacaklar” dedi. Engin Özkoç, esprili bir dille, referandumun, her anlamıyla Hayır’lı sonuçlar doğuracağına inandığını belirterek, “Ülkemizi, insanımızı seviyoruz, bir arada huzur içinde, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Tüm kalbimle umarım; referandumdan çıkacak sonuç, memleketimizi daha aydınlık yarınlara taşısın” ifadelerini kullandı. 

15 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 641 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU