Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

‘Evet’ de ‘Hayır’ da bizim


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Atatürk Bulvarı esnafları, Akkum Mahallesi ve Karapınar Mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı.

Hoşgörü

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum çalışmalarının Karasu’da karşılıklı hoşgörü çerçevesinde çok seviyeli bir şekilde yürütüldüğünü belirten İspiroğlu, “Referandum çalışmaları açısından baktığımızda Karasu, demokrasiyi ne kadar benimsediğini, özümsediğini bir kez daha net bir şekilde ortaya koymuştur. İnşallah yarın seçimler aynı olgunlukla sonuçlanacaktır. Evet diyenler de bizim kardeşimiz, hayır diyenler de bizim kardeşimizdir. Bu olguyu düşünerek referandum çalışmalarımızı ilçemizin her noktasında sürdürdük. İnanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında ifade ettiği gibi, 16 Nisan’da çıkacak güçlü bir ‘Evet’ dünyaya bir cevap olacak ve Türkiye’nin bileklerindeki prangalar koparıp atılacak” dedi.

Türkiye zenginleşecek

Güçlü bir Türkiye için 16 Nisan halk oylamasının çok önemli bir fırsat olduğunu, Atatürk Bulvarı, Akkum Mahallesi ve Karapınar Mahallesi’ndeki esnaf ve vatandaşlara anlatan Başkan İspiroğlu; “Pazar günü sadıklara giderek ‘Evet’ oylarımızı kullanmalıyız. Göreceğiz ki kullandığımız ‘Evet’ oyları ile Türkiye yeni bir döneme girmiş olacak. 17 Nisan sabahı Türkiye tüm dünyaya yeni yüzüyle uyanacak ve Allah’ın izniyle 17 Nisan Türkiye’nin büyüdüğü, geliştiği, zenginleştiği bir gün olacak”  diye konuştu.  

‘Ülkemiz kazanacak’

İspiroğlu; “Allah’ın izniyle Karasu, Sakarya ve tüm Türkiye olarak 16 Nisan’da sandıklardan yüksek oranda ‘Evet’ oyları çıkararak ülkemizi mutlu, huzurlu ve güçlü yarınlara taşıyacağız. Karasu’yu ve diğer ilçelerimizi Sakarya’dan ayrı görmemiz mümkün değil. İlçelerimiz güçlü olursa Sakarya kazanır, Sakarya güçlü olursa bölgemiz ve ülkemiz kazanır. Bu açıdan gelin hep birlikte Karasu’yu 16 Nisan’da ‘Evet’ oylarının rekor seviyede çıktığı ilçeler, Sakarya’mızı da rekor sayıda ‘Evet’ oylarının çıktığı iller arasına taşıyalım ve ülke geleceğimize Karasu ve Sakarya’dan büyük bir destek sağlayalım”  şeklinde konuştu.

‘Tarihi anımsayın’

Ülke ekonomisi ve bağımsızlığı için vereceğimiz her bir “Evet” oyunun çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Mehmet İspiroğlu, milletimizin kritik bir süreçten geçtiğini ve pazar günü gerçekleşecek referandumda da bütün bir siyasi tarihimizi göz önünde bulundurarak oy kullanmamız gerektiğini söyledi. 

15 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 722 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU