Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

‘Haklarını ödeyemeyiz’


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri tarafından, ‘Çocukların Gözünden Bu Vatanın Kahraman Evlatları’ isimli karma etkinlik düzenlendi.

Program düzenlendi

Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, çocuk kulübü öğrencileri izleyicilere tiyatro gösterimi ve mini bir konser gösterimi sundular. Programa çok sayıda izleyicinin yanı sıra AK Parti Milletvekilli Prof. Dr. Mustafa İsen, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce katıldı.

Etkinlikle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Büyükşehir Belediyesi SGM olarak her geçen gün farklı bir etkinliğe imza atıyoruz. Bugün de hem Çanakkale Haftası münasebetiyle, hem de kahraman evlatlarımızın yazmış olduğu destanların anısına çocuklarımız, içinden gelen duygularıyla böyle güzel bir program hazırladı. Bu vatanın bağımsızlığa kavuşmasında binlerce şehidimiz can verdi. Bu vatanın her karış toprağı, şehitlerimizin kanlarıyla sulandı. Şehit ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz” dedi.

‘Millet duygusu’

AK Parti Milletvekilli Prof. Dr. Mustafa İsen, “Sosyal Gelişim Merkezi gibi nitelikli bir tesisi şehrimize kazandırdığı için Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz. Bunun ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu sizin alakanızdan çok net bir biçimde görüyoruz. Biz eskiden belediyecilik denince su, yol, kanalizasyon anlıyorduk. Oysa belediyecilik doğrudan insanın kalbine dokunan işler yapma faaliyetidir. Bugün arkadaşlarımızın bunun güzel örneklerinden bir tanesini gösterdi. Cephede kurşun atan da, cephede nöbet bekleyen de vatandaşlarımızın aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyor olması vatanı ‘millet’ yapan en önemli özelliklerden biridir. Şair diyor ya ‘Toplu vurdu mu yürekler, onu top sindiremez.’ Bu topun cephesinde ve gerisindekiyle birlikte bir büyük birlikteliği temsil ediyor. Aynı zamanda bu ortak millet duygusunu paylaşıyoruz” ifadelerini kulandı. 

17 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 758 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU