Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Bütün çocuklar gülmeli’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uluslararası Halk Oyunları Festivali Delegasyonu’nu ağırladı.

Tek tek ilgilendi

Ziyarette İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, yedisi Türkiye dışından olmak üzere 12 halk oyunları grubu, öğretmenleri ve öğrenciler yer aldı. Başkan Toçoğlu, 12.’si düzenlenecek Uluslararası Halk Oyunları Festivalleri ile ilgili yetkililerden bilgi alırken, yurtiçinden ve yurtdışından gelen gruplarla tek tek ilgilendi. Ziyaretin sonunda çeşitli yerlerden gelen katılımcılar, Başkan Toçoğlu’na memleketlerinden getirdikleri hediyeleri sundu.

 

Gösteriler yapacaklar

Yedi tanesi dışarıdan olmak üzere 12 halk oyunları grubunun ziyarette yer aldığını söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, “Yurtdışından Bosna, Moldova, Gagavuz, Arnavutluk, Gürcistan ve Tataristan’dan, ülkemizden ise Bursa, Amasya ve Diyarbakır’dan gelen halk oyunları ekiplerimiz buradalar. Şehrimizden ise Pamukova Halk Oyunları Ekibi yer alıyor. Misafirlerimiz Pazartesi gününe kadar şehrimizin çeşitli yerlerinde gösteriler yapacak. Bizlere sağlamış olduğunuz katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Zenginlik kattığı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Dünya ve Türkiye’den gelen çocukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Kültürlerin yaşatılması, gelecek nesillere zarar görmeden aktarılması çok önemli. Halk oyunları da bu noktada önemli bir yere sahip. Sakarya, çok fazla kültürden çok fazla insanın kardeşçe yaşadığı ve kültürel farklılıkların zenginlik kattığı bir şehirdir” dedi.

 

Güzel anılarla

Başkan Toçoğlu, “Uluslararası Halk Oyunları Festivali ile birlikte bu zenginliğin daha da artacağına inanıyorum. Dünya’da bütün çocukların yüzünün gülmesi en büyük temennimiz. Misafirlerimizin şehrimizde çok güzel vakitler geçireceklerini umut ediyorum. İnşallah şehrimizden çok güzel anılarla ayrılacak, ülkelerine döndüklerinde ev sahipliğimizden duydukları memnuniyeti dile getireceklerdir” dedi. 

22 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1109 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU