Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

‘Namaz dinin direğidir’


İlahiyatçı Yazar Faruk Başer, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik için Sakarya’ya geldi. Etkinlikte konuşan Başer, “Zekât malın, servetin, bölüşümün, kısaca dünyanın düzenini sağlar, İslam’ın köprüsüdür, namaz da dinin direğidir” dedi.

Mest etti

Adapazarı İlçe Müftülüğü’nün “Hz Peygamber ve Güven Toplumu” temalı Kutlu Doğum programları kapsamında, Prof. Dr. Faruk Başer hocayı konuk etti. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve çok sayıda davetlinin katıldığı program katılımcıları mest etti.

Kutlu doğum

Prof. Dr. Faruk Başer, Orhangazi Kültür Merkezi’ni dolduran kalabalığa Kutlu Doğum Haftası’nın ancak namazla kutlu olacağını anlatarak başladı. Başer, “Kur'an-ı Kerim önceki peygamberlerin hayatlarında da namazın ve zekatın bulunduğunu haber verir. Hepsi dinin bu iki temel unsurunu öğretmek için gelmiştir. Zekat malın, servetin, bölüşümün, kısaca dünyanın düzenini sağlar, İslam’ın köprüsüdür, namaz da dinin direği” diyerek detaylarıyla Hz. Peygamber ve Güven Toplumu ve Kutlu Doğum Haftası’yla alakalı bilgiler verdi.

Güven toplumu

Programı takip eden Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Kaya, “Faruk Başer hocamız bizleri engin bilgi ve birikimiyle doyurdu. Adeta bizleri bilgi ile harmanladı. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim. Toplumun güven duygusunu İslam üzerinden inşa etmek, güven duygusunu arttırmak için benzer organizasyonlar daha sıklıkla yapılmalı” dedi. 

22 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 894 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU