Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Antikacı değil berber dükkanı


Akyazı’da berberlik yapan Kenan Türk, topladığı antika eşyaları sergilediği dükkanında müşterilerine nostaljik bir ortam sunuyor.

Dükkanda yer yok

Berberlik mesleğini icra eden Kenan Türk’ün en büyük meraklarından biri antika eşya toplamak. Türk, talep olması halinde de elindeki antikaların bazılarını satıp para kazanarak, kazandığı o parayla yeni yeni antika eşyalar bulup, dükkanına getirip gösterime sunuyor. Berberlik mesleğinde 30 yılını deviren Kenan Türk, “Antika merakım uzun zamana dayanır. Bu merakımı antika eşya temin ederek onları bir araya toplamak, mesleğimi icra ettiğim dükkanımda topladığım antika eşyaları gösterime sunarak gidermek gibi bir duygu içimdeydi. Bu duygularımı hayata geçirdim” dedi.

‘İsteyene kapım açık’

Türk, “5-6 senedir çok sayıda antika eşya ile buluştum. Onları dükkanımda sergiledim ve bir kısmını da internet üzerinden sattım. Hem toplamaya, hem de satmaya devam ediyorum” dedi. Şu an itibarıyla elinde aralarında eski değirmen taşı, pulluk ve boyunduruk, pala, kılıç, sefer tası, bakraç, semaver, eski saatler olmak üzere 500’ün üzerinde antika eşya bulunduğuna dikkat çeken berber Kenan Türk, “Antika işleri ile uğraşmak bana büyük zevk veriyor ve ruhen de rahatlatıyor. Bir müddetten beri de internet üzerinden satış yaparak, artık para da kazanmaya başladım. Şu anda berber dükkanımda bulunan antika ve süs eşyalarını isteyen gelip görebilir” diye konuştu.

24 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1292 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU