Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Hasta çocuklara moral


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Avukat Aylin Özer Coş ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen öğrencileri hastanede ve evlerinde ziyaret ettiler.

Hediyeler verdi

Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsünde tedavi gören öğrencileri hasta odalarında ziyaret eden Coş ve Töre, geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Hastane ortamında

Çeşitli dönemlerde geçirdikleri rahatsızlık ve küçük kazalar nedeniyle belirli sürelerde okula gidemeyen öğrencilerin ders eksikliklerini tamamlamaları için geçtiğimiz yıllarda hastanede eğitim sınıfı açılmıştı. Ziyaretlerinde hastane sınıfını da gezen Aylin Özer Coş ve Pervin Töre, yarım kalan eğitimlerine görevli öğretmenlerin öncülüğünde hastane ortamında devam eden öğrencilerle yakından ilgilendiler.

 

Eğitimleri hakkında

SEAH’taki ziyarete hastanenin Otelcilik Hizmetleri Müdürü Barış Oğuz ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi de katılarak hasta çocukların eğitimleri hakkında bilgi verdiler.

 

Müdürden tavsiye

Hastane ziyaretinin ardından ‘evde eğitim’ imkanından yararlanan hasta öğrencileri evinde ziyaret eden Avukat Aylin Özer Coş ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, çocuklara eğitimlerine ara vermemeleri konusunda tavsiyelerde bulundular.

 

Okula gidemeyen

Hastalıkları sebebiyle okula gidemeyen öğrencilerin aileleri, çocuklarının eğitimlerinin aksamaması noktasında milli eğitimin hastane ve ev ortamında sürdürdüğü eğitim projelerinden büyük memnunluk duyduklarını belirttiler. 

26 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 985 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU