Günün Tarihi:17 Ocak 2022

60 ton cam geri kazanıldı


Karasu’da muhtelif alanlara yerleştirilen 100 adet cam ambalaj kumbarası, halkının yoğun talebi ile beklenen sonucu gösterdi.

100 kumbara

İlk etapta 100 adet kumbara ile başlayan cam ambalaj toplama çalışmalarının Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun talimatları doğrultusunda kumbara sayısının arttırılacağı belirtildi. Karasu genelinde belirli noktalara yerleştirilen 100 adet cam şişe atık kumbaraları ile bir buçuk ayda 60 ton cam ambalajın geri kazanımı sağlandı.

Teşekkür

Kaynakların doğru kullanılması, enerji ve hammadde tasarrufunun sağlanmasının daha yaşanılabilir bir dünya için oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Cam ambalaj atıkları kalitesini kaybetmeden yüzde 100 geri dönüşebilen ve sayısız defa ikincil hammadde olarak tekrar üretime dahil edilerek kullanılabilen kaynaklardır. 05.03.2017 tarihinde ilçemizin muhtelif alanlarına 100 adet cam ambalaj kumbarası yerleştirdik. 21.04.2017 tarihine kadar da yaptığımız gözlemler doğrultusunda 60 ton civarında cam ambalajı geri dönüşüme kazandırdık. Vatandaşlarımıza bu konu hakkında göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

26 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 830 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU