Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Parkta 122 cm’lik yayın balığı çıktı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından, Kent Park’ta havuzun temizliği sırasında bulunan 122 cm’lik yayın balığı vatandaşlar tarafından tutuldu.

Çevre hassasiyeti

Kent Park içerisinde bulunan havuzda, doğal yaşam içerisinde büyüyen balıkları tutmak için genç, yaşlı çok sayıda balıkçı oltalarıyla hazır bekledi. Vatandaşlar tarafından tutulan yayın balığı ve havuz, temizlik hizmetleri hakkında açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ olarak çevre konusunda gösterdiğimiz hassasiyet neticesinde çok ciddi çalışmaları hayata geçiriyoruz. Hamdolsun bunun sonucu olarak bu tarz güzellikler karşımıza çıkıyor” dedi.

Nesillere miras

Karamehmetoğlu, “Sapanca Gölümüz çok iyi bir şekilde kontrol ediliyor. Maksimum seviyesine de ulaştı. Kapaklar açıldı. Sapanca Gölü, Sakarya Nehri’ni, oradan da burayı besliyordu. Büyükşehir olarak Kent Parkımız’ın içinde bulunan bu havuzu temizliyoruz. Temizlik esnasında balıkseverlerden buradaki balıkları tutabileceğini ifade etmiştik. Bu sırada tam 122 santimlik 15 kg ağırlığındaki balık, Kent Park havuzunda tutuldu. Ortaya çıkan bu tablo çevre hassasiyetimizin bir tezahürüdür. Çevre konusuna hassasiyet gösteriyor ve gelecek nesillerimize en güzel çevreyi bırakmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar sürüyor

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan SASKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı İbrahim Bal, “SASKİ olarak şehrimizin ve bölgenin en önemli içmesuyu kaynağı olan Sapanca Gölü’nün korunması amacıyla da ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 2013 yılında mevsimsel kuraklık nedeniyle ciddi bir şekilde düşen göl seviyesi aldığımız önlemler ve karların erimesiyle maksimum seviye olan 32,22 seviyesine ulaştı. Çark Deresi’nin kapaklarının açılmasıyla Sapanca suyu ile adeta can bulan Çark Deresi de eski heyecanı ile akıyor. Hem şehrimize hem de Kent Park’a canlılık katıyor. Kent Park’taki gölette yaşayan balıklara can veriyor. Sapanca Gölü’nün ve şehrimizin doğal güzelliklerin korunması amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hem Büyükşehir Belediyesi olarak bizim, hem de vatandaşlarımızın gayretleriyle bu güzellikleri gelecek nesillere en iyi şekilde bırakacağız” dedi. 

28 Nisan 2017 , Cuma Bu haber toplam 863 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU