Günün Tarihi:1 Mart 2021

Hedef 400 milyon TL


Sakarya Doğu Marmara Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği (SESKOB)’un Olağan Genel Mali Kurulu yapıldı.

Raporlar okundu

Başkan Ali Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğindeki Demir-Yol İş Sendikası’ndaki genel kurula Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, SESKOB Başkanı Ali Yılmaz, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Ömer Gümüş, Halkbank Kocaeli Bölge Koordinatörü Okan Saraç, Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, banka müdürleri ve SESOB’a bağlı oda ve kooperatif başkanları yer aldı. Bilanço ve gelir gider hesapları ile faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunduğu genel kurulda genel gündem maddeleri üzerinde görüşme yapıldı.

Bin kooperatif ile kredi

Genel Başkanlarının Ankara ve TBMM’de yer almasının çok önemli bir avantaj olduğunun altını çizen TESKOMB Genel Başkan Yardımcısı Ömer Gümüş, “Kendisi bizler için gece gündüz demeden çalışıyor. Genel olarak bin kooperatif aracılığıyla kredi imkânı sağlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığımız toplantıda bize inandı. O günden bugüne makul isteklerimizi götürdük ve oluru her zaman aldık. Hükümetimizde bizler için bütçeye 15 milyar sübvansiyon koyuyor. Bizlere hizmet edenlere teşekkür etmek görevimiz. Merkez birliğimiz şu anda fevkalade çalışıyor. İnşallah daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Esnafa minnettarız

16 Nisan sürecinde esnaflarla sık sık bir araya geldiklerini vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Gerçekten de ülkemizin geçirdiği bu önemli sürece beraberce katkı sağladık. İnşallah yeni dönem ülkemiz için, gönül coğrafyamız için iyi sonuçlar verir. İnanıyoruz ki ülkemizde siyasi ve ekonomik istikrar tesis edilecektir. Bunun için çalıştık, bundan sonra da bunun iyi sonuçlarını almayı ümit ediyoruz. Süreçteki katkılarından dolayı esnaflarımıza minnettarız” dedi.

Birliktelik sürecek

Başkan Toçoğlu, “Bu bir siyasi parti seçimi değildi bunu her defasında söyledik. Kardeşlik, beraberlik içerisinde neler başarabildiğimizi gösterdik. Yerelde esnaflarımızla anlayış birliği içerisindeyiz. Onlara en güzel şekilde katkı sağlamaya devam ediyoruz. Birlikteliğimizin her zaman devam edeceğini bu katılımla burada göstermiş oluyoruz. İnşallah değişen hükümet sistemiyle birlikte yeniden dizayn edilen ülkemizde esnaflarımız da istikrar ve güven ortamının huzuruyla daha da büyüyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Sakarya iyi gidiyor

SESKOB Başkanı Ali Yılmaz, “Çok şükür Sakarya’da belirli bir otorite, düzen, kriter getirdik. Merkez birliği, bölge birlikleri gibi birçok yerde tecrübesine ihtiyaç duyduğumuz liderler geldi, geçti. Bizde onları takip ettik. Amacımız esnaf ve sanatkârlarımıza yardımcı olmak ve ülkemizi geliştirmekti. Sakarya olarak iyi gidiyoruz. Bizde elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. 274 milyon olan plasmanımız 300 milyon lira oldu. Hedefimiz bunu 400 milyona çıkarmak. Takip konusunda ince eleyip sık dokuyoruz. Kontrol çok düzenli ve geri ödemeler sıkıntısız yapılıyor. Bizleri yalnız bırakmayan değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızı bizlerde hiç yalnız bırakmayacağız inşallah” dedi. 

29 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 839 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU