Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Çocuklar eğlendi


Hendek’teki yeni spor salonunda yapılan görkemli etkinlik büyük ilgi gördü

Yağ satarım bal satarım ve mendil kapmacada kıran kırana.

      Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürlüğünün 2017 faaliyet programında bulunan, öğrencilere yönelik Geleneksel Çocuk Oyunları etkinliği, önceki gün Hendek’te büyük ilgi gördü, Sadece şehir merkezinde değil, ilçelerde de yüzlerce öğrenciyi buluşturan etkinliklerin Hendek ayağında gerçekleşen yağ satarım bal satarım ve mendil kapmaca oyunları, oldukça eğlenceliydi.

      Yeni Spor Salonunda oynanan oyunlar sonunda Noksel İlkokulu şampiyon, Mustafa Asım İlkokulu ikinci, Yeni Yüzyıl İlkokulu ise üçüncü oldu. Takımlara ödüllerini Hendek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıcı, Beylice İlkokulu Müdürü Gökhan Oğuz, Noksel İlkokulu Müdürü İsmail Alçorba, Mustafa Asım İlkokulu Müdürü Mustafa Taşlıoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram takdim etti. Gün boyu oldukça eğlenceli dakikalar geçiren öğrenciler, bu tür etkinliklerin artarak sürmesini istediler. Türk kültürünün eski oyunlarını öğrenen miniklerin keyfine diyecek yoktu. (Hasan Öztürk)  

30 Nisan 2017 , Pazar Bu haber toplam 754 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU