Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

500 konut yükseliyor!


Söğütlü’de ilk kez kapsamlı bir şekilde konut atağı başlatan YİYSA İnşaat’ın 500 konut öncesinde iki blok halinde yaptığı örnek konutları Kaymakam Esen Gül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç ve OSB yönetimi ile içe protokolünün diğer isimleri

YİYSA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Altun, OSB’nin girişinde yükselen binaların yanı sıra, proje hakkında bilgiler verdi. Kaymakam Çiçekli, “İlçemizde OSB’deki işçi sayısı 4 bin civarında. Ama buna rağmen yeterli konut ve otel olmadığı için konaklama içe yerine dışarıda yapılıyor. Şimdi ise 500 konut en azından OSB’de çalışanlar için bir fırsat olacak. İşyerlerine yakın yeşillikler içindeki evlerde oturacaklar. Konut alımı içinde gerekli kolaylıklar firma tarafından çalışanlara kolaylıklar yapılacak” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Genç’te, “İlçemizde yıllardır çekilen konut sıkıntısı bitme noktasına geldi. OSB girişinde özel firma tarafından başlatılan 500 konut projesinde ilk etaptaki 200 civarındaki dairelerin kaba inşaatları bitme noktasına geliyor. Konutlar bittiğinde artık fabrikalarda çalışan arkadaşlarımız servislerle değil bisikletleriyle veya yürüyerek fabrikalarına gidecekler. Biz ilçemizi sanayi ve turizm ile kalkındırmaya devam edeceğiz” dedi.

3. OSB Sanayicileri Derneği Başkanı Muzaffer Güneş’te, özellikle il dışından gelen teknik heyetleri otellerde ağırladıklarını belirterek, “Benim tavsiyem çalışanlar buradan ev alsınlar. Yapımcı firmaya Yunus Altun’a böyle yatırım yaptığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Altun, katılımcılara teşekkür ederken, “Firma olarak OSB’ deki fabrikalarda çalışan beyaz yakalıara, işçi kardeşlerimize her zaman özel fiyatlarımız mevcuttur. İstedikleri  şeklide ödemeleri için kendilerini  bekliyoruz” dedi. Altun konutların, güvenlikli şekilde sosyal donatılara sahip bir biçimde olacağını belirterek, “Burası huzurun ve konforun merkezi olacak” dedi.  

1 Mayıs 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1019 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU