Günün Tarihi:21 Ekim 2020

Payitaht Abdülhamid SAÜ’deydi


TRT’de yayınlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisi oyuncuları Sakarya Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi.

Dizi oyuncuları

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde “TRT Akademi Söyleşileri” kapsamında düzenlenen etkinliğe Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, Payitaht Abdülhamid dizisi senaristi Uğur Uzunok, yapımcısı Serdar Öğretici, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, oyuncular Bülent İnal, Özlem Conker, Gözde Kaya ile öğrenciler katıldı.

 

Atacağı adımlar

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında, eğitim, öğretim, kalite ve akreditasyon alanlarında dünyadaki bütün yenilikleri uygulayan bir üniversite olduklarını dile getirerek, “Bu yeniliklere baktığımızda bizim geçmişimizde ve tarihimizde bunlara ait izler olduğunu düşünüyoruz, varsayıyoruz, fakat bilmiyoruz. Eğitim, araştırma, yönetim gibi alanlarda, tarihimizle ilgili bu tür bilgilerin bizlere ulaşması, bizlerin bundan sonraki atacağı adımlara da çok önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

 

TRT Akademi

TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, yaptığı açılış konuşmasında TRT Akademi’nin kurulduğu günden itibaren akademi camiasıyla çok yakın bir ilişki içerisinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, bu alanda dergi de yayımlamaya başladıklarını ifade etti.

 

Akademi söyleşileri

Derginin 5’inci sayısını önümüzdeki dönem yayınlayacaklarını kaydeden Durdu, İngilizce ve Türkçe olarak yayımlanan dergi konusunda İletişim fakültesi dekanlarıyla ve yayıncılıkla ilgili bölümlerin dekanlarıyla birkaç defa istişare toplantıları yaptıklarını, üniversiteler ile diyaloğu arttırdıklarını, TRT Akademi Söyleşileri adı altında her ay bir üniversitede özellikle medya mesleğini ilgilendiren konularda öğrencilerle söyleşiler yaptıklarını ve bunları daha yoğun bir şekilde devam ettirmeyi düşündüklerini anlattı.

 

İlk 30 program

Akademisyenlere arşivleri tamamen ücretsiz hale getirdiklerini aktaran Durdu, özellikle akademik camiaya ve öğrencilere staj, iş ve araştırma anlamında kapıları sonunda kadar açtıklarını söyledi. Durdu, göreve geldiklerinden itibaren özellikle televizyonculuk anlamında ve ticari anlamda da çok başarılı işlere imza attıklarını belirterek, “Bizim hemen hemen her gün ilk 30'un içerisinde programlarımız var. Bazı dizilerimiz başladığı günden beri hem de reyting rekorları kırarak zirveyi hiç bırakmadı. Onlardan birisi de Abdülhamid dizisi. Karşısında ciddi rakipleri olmasına rağmen oyuncularımızın performansı, senaryonun güzelliği onları birincilik kürsüsünden hiç indirmedi” diye konuştu.

 

Dizi senaristi

Açılış konuşmalarının ardından SAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Bilgin moderatörlüğünde, “Payitaht Abdülhamid” dizisi senaristi Uğur Uzunok, yapımcısı Serdar Öğretici, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren ile oyuncular Bülent İnal, Özlem Conker ve Gözde Kaya ile söyleşi gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, soru cevap bölümünün ardından dizi ekibine hediyelerini takdim etti.

 

 

6 Mayıs 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 912 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU