Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Emekliye konut geliyor!


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adapazarı Şubesi Başkanı Orhan Büyü, TOKİ’nin emekliler için yapacağı konutlara yönelik gelişme yaşandığını belirterek, “İnşallah Sakaryalı emeklilerimiz için 2017 yılı hayırlı bir yıl olacak” dedi.

Çalışmalara hız verildi

Başkan Büyü, dernek olarak Sakarya Valiliği’ne yaptıkları müracaat sonrasında TOKİ’nin çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, “Diğer illerde olduğu gibi Sakarya’da da emeklilerimiz kira öder gibi ev sahibi olmalarına yönelik yaptığımız girişimler sonrasında başta valiliğimiz olmak üzere siyasilerimizin olaya sahip çıkmasıyla çalışmalara hız verildi” dedi.

Arsalar Yenikent’te

Emeklilere toplu konut yapılabilmesi amacıyla 3’ü Camili’de, 2’si Karaman’da olmak üzere Yenikent’te 5 ayrı yerde toplam 23 bin 109 metrekare arazi bunduğunu ifade eden Baş kan Büyü, “Maliye ve AFAD’a ait yerler için Sakarya Valiliği TOKİ’ye devir işlemlerine yönelik gerekli yazışmaları yaptı. Rayiç bedeli ile arazilerin son durumu hakkında 12 Mayıs’a kadar Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’ne gerekli bilgiler ulaştırılacak” dedi.

TOKİ ve temel

İşlemlerin bitmesiyle birlikte arazilerin TOKİ’ye devrinin söz konusu olacağını belirten Başkan Büyü, “TOKİ yerleri alır almaz, hemen konut projeleri için gerekli startı verecek. Biz de heyecan içinde evlerin temeline harcı koyacağımız günü bekliyoruz. İnşallah emeklilerimiz için ilk konutlarda ilimizde böylelikle yapılmış olacak ”  diye konuştu. 

10 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 1272 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU