Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Oyunlar’da sona gelindi


Sapanca’nın kültür elçileri olarak hazırladıkları oyunla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahne almaya hazırlanan Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu, son aşamada.

İstanbul’da sahnelenecek

Taksi Durağı’ndan sonra yeni oyunlar Düdüklüde Kıymalı Bamya ve Kanlı Düğün oyunlarına Sapanca Halk Eğitim Sahnesi ile Turizm Fakültesi Sahnesi’ndeki çalışmalarla hazırlanan topluluğun üç oyununun da yönetmenliğini Cemal Karaağaç yapıyor. 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü, İstanbul Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde, Can Doğan’ın Taksi Durağı’nı saat 20.00’de İstanbullu tiyatro severlerin beğenisine sunacak olan SAKÜT, Turizm Fakültesi’nden öğrencilerin de yer aldığı Federico Garcia Lorca’nın Kanlı Düğün adlı oyununun provalarını fakülte sahnesinde sürdürüyor.

Sahnelenecek

Ayrıca Saküt, yönetmen  Karaağaç’ın diğer bir projesi olan ve Şht. Alb. Güner Ekici Lisesi(Şagel) öğrencileriyle Düdüklüde Kıymalı Bamya’yı 25 Mayıs 2017 tarihinde Halk Eğitim Merkezi’nde saat 15.00(öğrencilere) ve 20.00’de iki kez olmak üzere sahneleyecek. Sapanca İlçesi’ndeki kültürel ve sanatsal birikimi, estetik oyunlara ev sahipliği yapan İstanbul Şehir Tiyatroları’nın bir sahnesine taşımanın çok gurur verici olduğunu ifade eden SAKÜT Yönetmeni Cemal Karaağaç, büyük bir özveri göstererek oyunlarında rol alan liseli, üniversiteli ve halktan oyuncular ile teknik ekibine çok şey borçlu olduğunu belirtti. 

11 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU