Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Bizim neyimiz noksan’


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, katıldığı Erzurum’daki Ulaştırma Politikaları Çalıştayı’nda AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın anlattığı hizmetten ilimiz adına üzüntü duyduklarını söyledi.

Tranvay projesi

Gürpınar, “Katıldığımız Ulaştırma Politikaları Çalıştayı’nda Erzurum Ak Parti Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın konuşmasında Erzurum ili adına yaptığı hizmetleri anlatırken, ilimiz adına, ilimizde yaşayan insanlarımız adına üzüldük. Konuşmasında Erzurum’a 13,5 km uzunluğunda Raylı Sistem-Tranvav Projesinin yapıldığını ve ihale hazırlıklarının tamamlandığını, ihalenin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağını, finansmanının da bakanlık tarafından karşılanacağını ifade etti. Ilıcalı ile birebir yaptığımız görüşmede, konunun kendisi ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Bakanlık nezdinde takip edildiğini ve ihale kararının alındığını ifade ederek, ikinci defa olarak konuyu tarafımıza teyit etmiştir” dedi. 

Aklımıza getirdi

Gürpınar, “İlimizden daha az nüfus yoğunluğu bulunan ve toplam nüfus sayısı ilimizden daha fazla olmayan Erzurum iline 13,5 km raylı sistem yatırımının Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılması, Sakarya olarak bizim Erzurum’dan neyimiz noksan sorusunu aklımıza getirdi. Bu tür yatırımların ilimizde de yapılması için, milletvekillerini ve Büyükşehir Belediyesini göreve davet ediyor İMO olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtiyoruz” dedi. 

 

11 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1151 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU