Günün Tarihi:21 Ekim 2020

Konservatuvarda son konser


Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı, eğitim öğretim yılının son konserini verdi.

Belgeler verildi

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen “Güfteden Besteye Besteden Dile” adlı konserin solistliğini Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Hatice Selen Tekin yaparken, kanunda Öğr. Gör. Tuncay Kardaş, udda Öğr. Gör. Hamdi İtil, neyde Öğr. Gör. Cengiz Atlan, klarnetde Öğr. Gör. Metin Gülsün, klasik kemençede Öğr. Gör. Erhan Bayram, bağlamada Öğr. Gör. Kazım Gürkan, bendirde ise Utkan Demirhan yer aldı. Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserin sonunda ise Devlet Konservatuvarının güz ve bahar dönemleri boyunca gerçekleştirdiği etkinlikleri düzenleyenlere teşekkür belgeleri verildi.

 

Belge alanlar

“2016-2017 Sanat Etkinlikleri” çerçevesinde düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı”, “18 Mart Çanakkale Zaferi Anısına Oratoryo” ve “Balkan Ezgileri” konseri için Prof. Dr. Nilgün Sazak; “Bu Topraklar İçin, Bir Halkın Kahramanlık Öyküsü”, “Dünya Dans Günü Etkinlikleri” ve “Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm Dans Gösterisi” için Yrd. Doç. Kerem Cenk Yılmaz, Yrd. Doç. Umut Erdoğan, Yrd. Doç. Dr. Dilek Cantekin Elyağutu, Öğr. Gör. Yiğit Hakan Ünlü, Arş. Gör. Gül Kaplan; “Ölümünün 20. Yılında Bekir Sıtkı Sezgin’i Anma Konseri” için Doç. Dr. Ferdi Koç ve Arş. Gör. Özge Zeybek; “Ney ve Sema Gösterisi” için Öğr. Gör. Cengiz Atlan belge aldı.  

 

Eserler konseri

“Sıra Gecesi” için Yrd. Doç. Dr. Sertan Demir; “THM Konseri” için Öğr. Gör. Kazım Gürkan; “Gönül Telimizi Titreten Nağmeler 2” konseri için Öğr. Gör. Birsen Hasçelik; “Kara Düğün Dans Gösterisi” için öğretim görevlileri Deniz Köktan ve Eda Ertural; “Ney ve Piyano Dinletisi” için Arş. Gör. Hacı Bekir Kurşunet; “Hüzn-ü Aşk Saz Eserleri Konseri” için öğretim görevlileri Tuncay Kardaş ve Hamdi İtil; “Güfteden Besteye Besteden Dile” konseri için Prof. Hatice Selen Tekin, öğretim görevlileri Metin Gülsün, Erhan Bayram ile Arş. Gör. İsmet Emre Yücel, belgelerini Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Adalet Komisyonu eski Başkanı Ahmet Akyüz, Sakarya Baro Başkanı Av. Zafer Kazan ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkahraman’ın elinden aldılar.

19 Mayıs 2017 , Cuma Bu haber toplam 975 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU