Günün Tarihi:31 Mart 2020

Akyazı’da kep atma


Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri okulda düzenlenen törenle kep atarak veda ettiler.

Yüksek seviye

Okul Bahçesinde velilerin ve öğretmenlerin de katıldığı kep töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Daha sonra öğrenci ve velilere hitaben bir konuşma yapan Okul Müdürü Eşref Başer, “Bu gün 4 yıllık bir eğitim öğretimin ardından 139 öğrencimizi mezun etmenin onurunu gururunu ve hüznünü yaşıyoruz. Değerli öğretmenlerinizden aldığınız bilgi ve becerilerle başarılı bir öğretim dönemini burada noktalıyorsunuz. Bu başarılarınızı yüksek öğretim hayatınızda da sürdüreceğinize, okulumuzun adını en yüksek seviyelere taşıyacağınıza inanıyor ve güveniyorum” dedi.

 

Yeni hayatınızı

Başer, “Büyük önderimiz Atatürk, çeşitli vesilelerle siz gençlere olan inancını dile getirmiş sizlere güvenmişti. Sizler de O’nun yolunda aklın ve bilimin ışığında çağdaş medeniyet seviyesine çıkma idealinden asla sapmayın.  Sizleri sevgiyle yeni hayatınıza yeni ufuklara uğurlarken sağlık mutluluk ve başarılar diliyor gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz, bahtınız, gönlünüz, ufkunuz açık olsun her şey gönlünüzce oldun dedi.

 

Okul birincisi

Daha sonra öğretmenler adına söz alan Habibe Ağral, öğrenciler adına söz alan Meryem Yazgan duygularını ifade eden konuşmalarını yaptılar. Mezun olan 12. Sınıf öğrencileri kendilerinden sonra gelen 11. Sınıf öğrencilerine flama teslim töreninin ardından Okul Müdürü Eşref Başer, Okul Birincisi Melek Kastanbolu’yu tebrik edip plaket verdi.

 

Diplomalar alındı

Okul birincisi Melek Kastanbolu, teşekkür konuşmasının ardından sınıf öğretmenleri 12 A, B, C, D ve E sınıflarının mezuniyet belgelerini verdiler. Aile fotoğraflarının çektirilmesini topluca kep fırlatması izledi. Törenin sona ermesinin ardından öğrenciler müzik eşliğinde  oynanan oyunlarla mezuniyet coşkusu yaşadılar.

20 Mayıs 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1141 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU