Günün Tarihi:21 Haziran 2021

ADD saldırıyı kınadı


Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, dernek üyeleri ile birlikte düzenlediği basın açıklamasında Atatürk anıtına yapılan saldırıyı kınadı. Ateş, saldırganı engelleyen vatandaşlara da teşekkür ederek, ‘ellerinden öpüyorum’ dedi.

Açıklama yaptılar

Atatürk anıtına yapılan saldırı sonrasında Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube tarafından anıt önünde bir basın açıklaması düzenlendi. Yapılan saldırının çok çirkin olduğunu ifade eden ADD Sakarya Başkanı Aslıhan Ateş, “Maalesef günümüzde bunun gibi saldırıları sıklık ile görmeye başladık. Zaman zaman Atatürk büstleri yerlerinden kaldırılıyor zaman zaman da saldırılara uğruyor. Daha birkaç hafta önce de onun aziz hatırasına ağır hakaretler edildi. Hiçbir ülke yoktur ki kurucusuna sahip çıkmasın” dedi.

‘Mustafa Kemal’in sayesinde’

Ateş, “Ama bugün bir umudun da işaretini gördük burada. Duyarlı vatandaşlarımızın saldırganı engellemeye çalıştığını biliyoruz. O duyarlı vatandaşların ellerinden öpüyorum. Biz bu ülkede rahatça yaşayabiliyorsak bu Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesindedir. Biz 23 Nisan’lara 19 Mayıslara sahip çıkmalıyız. Eğer bunlara sahip çıkmaz isek bu saldırıları görmeye devam ederiz. Gereken hukuki cezaların da verilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu. 

23 Mayıs 2017 , Salı Bu haber toplam 962 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU