Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Çöpoğlu TÜMSİAD’ta


Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nu ağırladı.

Bölge kalkınması

TÜMSİAD yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Ölmez, Genel sekreter Çöpoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni görevinde başarılar diledi. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, MARKA yapısı ve işleyişi ile bilgi vererek, kalkınmayı destekleyen yenilikçi projelerle bölgenin genel sorunlarına çözüm getirecek girişimleri de desteklediklerini söyledi. Çöpoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı olarak sorumlu oldukları Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illerindeki kalkınma stratejileri hazırlayan, bölge kaynak ve potansiyellerinin yerinde ve etkin kullanılmasıyla bölgenin kalkınmasını hızlandırmak ve küresel rekabeti güçlendirmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

Örnek proje

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, geçen yıl kalkınma ajansı ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri Engelli Duygu Haritaları projesinin Türkiye’de örnek bir proje olarak hayata geçirildiğini belirterek, TÜMSİAD olarak bundan sonraki süreçte de MARKA ile ortak projeler gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Başkan Ölmez, hızlı bir kalkınma sürecinde olan Sakarya’nın yeni yatırım ve projelerle kalkınma ivmesini daha da hızlandıracağının altını çizerek, “TÜMSİAD olarak üyelerimizle birlikte ilimizin planlı ve sürdürülebilir kalkınmasına yönelik projeler üretmeye devam edeceğiz. İlimiz, her alanda yatırıma uygun alt yapısıyla müteşebbislerimizin ilk tercihi arasında yer almaktadır. Gelişen dünyaya ayak uydurabilmemiz ve rekabet edebilmemiz için bundan sonraki yatırım ve projelerimizi endüstri 4.0’a uygun akıllı fabrikalarla sürdürmek zorundayız” dedi.

Katılım

Ziyarete, TÜMSİAD Başkan Yardımcıları Oktay Topaloğlu, Naim Yener, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Çilingir, Yunus Zor, Dünya Gazetesi İl temsilcisi Hasan Coşkun, Marka Sakarya Yatırım Destek Ofisi  Koordinatör Vekili  Murat Uncuoğlu ve Şube Genel Sekreteri Ferhat Ateş hazır bulundu. 

26 Mayıs 2017 , Cuma Bu haber toplam 906 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU