Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Rasimpaşa ibadete açıldı


Rasimpaşa Hendek Merkez Cami ilk Cuma Namazının kılınmasıyla ibadete açıldı. Yoğun kalabalıkla kılınan Cuma Namazı İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin tarafından kıldırıldı. Cuma Namazı öncesi Müftü Şahin, cemaate vaiz verdi.

Hummalı çalışma

Caminin üst katı da bayanların ibadetine açıldı. Ramazan’a yetiştirilmesi için hummalı çalışmalar tamamlanan Rasimpaşa Hendek Merkez Cami’de halkın yoğun katılımı ile Cuma Namazı kılınırken, Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz bugün de ilk Teravih Namazı kılınacak. Cami hem vakit hem teravih namazlarının kılınması için ibadete açıldı.

5 bin kapasite

5 bin kişi kapasiteli Hendek Merkez Rasimpaşa Camii'nde 3 bin kişilik kapalı ibadethane, 500 araçlık kapalı otopark, kütüphane, çok amaçlı salon, şadırvan yer alıyor. Cami içerisinde kubbe içerisine altın varak yaldız ile Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam’ın adı ve Miraç Gecesinde Mescid-i Aksa’da imamlık ettiği 25 peygamberin isimleri nakşedildi. 

28 Mayıs 2017 , Pazar Bu haber toplam 872 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU