Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

İGDAŞ’a afet eğitimi


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Birlik Müdürlüğü eğitim alanlarında; İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ) Arama Kurtarma ekibinden oluşan 23 kişilik ekibe 'Doğal Afetlerde Arama Kurtarma Eğitimi' verildi.

Verilen eğitimde, enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma ve enkaz alanında arama kurtarma cihaz ve makinaları kullanılarak temiz, kirli çalışma teknikleri uygulamalı olarak anlatılarak olay bölgesine intikal, konuşlanma ve müdahale teknikleri uygulamalı olarak tatbikatlar ile eğitimcilere aktarıldı. Eğitim alanında bulunan eğitim parkurlarının tamamlanması, kurtarmada kullanılan ip ve düğüm çeşitleri, sedye bağlama ve yüksek yerlerden sedye ile kazazede tahliyesi, istasyon kurarak ipler ile üst katlardan iniş tekniği, kazazedeye müdahale ve taşıma usulleri AFAD eğitmenlerince uygulamalı olarak arama kurtarma ekibine anlatıldı. Eğitimin sonunda ise, tatbikat yapılarak, tatbikatta arama kurtarma ekibine 4 gün süre ile verilen teorik ve pratik eğitimlerin olay bölgesinde uygulanmaya konulması, ekip imkan ve kabiliyetlerinin artırılması, mevcut eksikliklerin giderilmesi hususunda yapmış oldukları çalışmalar izlenildi. 

31 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 822 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU