Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Afet eğitimleri devam ediyor


Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (TAMP Sakarya) çerçevesinde bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Bilgilendirme

Bu kapsamda Hendek’te yapılan bilgilendirme toplantısına ilçe müdürleri, kaymakamlık çalışanları, belediye çalışanları, çevre okullardan öğretmen ve okulun sivil savunma grubu öğrencileri, Sakarya TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) Ekibi katıldı. Planlama Şube Müdürü Baran Cengiz ve Planlama Şube Şefi Yusuf Tunalı tarafından yapılan eğitim ve bilgilendirme toplantısında, TAMP’ın sözlü ve görsel tanıtımı, ilimizin afetselliği anlatıldı.

İşleyiş

Kaymakamlıkların ve belediyelerin Sakarya Afet Müdahale Planı kapsamında ‘Destek çözüm’ ortağı olduğu ‘Yerel düzey’ hizmet grubu operasyon planlarındaki görev ve sorumlulukları hakkında bilgiler verilerek, olası bir afette 81 ilde devreye giren AYDES (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) sisteminin işleyişi hakkında da bilgiler verildi.

Neler yapabiliriz?

Toplantı da Afet farkındalığı eğitimleri de yapılarak öğrencilere ve katılımcılara afetler hakkında bilgiler verildi. Öğrencilere ve katılımcılara olası bir afet anında neler yapılabileceği, afet öncesi ve sonrası almamız ve dikkat etmemiz gereken tedbirlerin neler olduğu, afetlere karşı her zaman hazırlıklı bir birey olmamız gerektiği de anlatılarak eğitim ve bilgilendirme toplantıları sona erdi. 

1 Haziran 2017 , Perşembe Bu haber toplam 667 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU