Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Anne adaylarına eğitim


İlki Mayıs ayı başında yapılan ve yoğun katılımın yaşandığı Gebelik Okulu’nun ikincisi gerçekleştirildi. Eğitimlerde normal doğum oranını yükseltmek adına anne adaylarına normal doğum bilgilendirmesi yapıldı.

Bilgilendirme

Gebelik Okulunun ikincisine Özel Konak Hastanesi ev sahipliği yaptı. Eğitimler kapsamında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sevilay Bozkurt gebelik ve doğum süreci, sezaryen sonrası normal doğum, lotus doğum hakkında bilgilendirmede bulunurken Diyetisyen Merve Cansu Köksal ise gebelikte ve lohusalıkta beslenmeyi anlattı. Psikolog Tuba Sezer, Lohusalık depresyonu, FTR Uzmanı Dr. Hanife Düzgün Çelik’te gebelik egzersizleri, doğumu kolaylaştırıcı egzersizler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Doğum

Anestezi Uzmanı Hilal Doğan Alcal, doğum ile ilgili anestezi yöntemlerini, Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Meryem Demir, Yenidoğan bebek bakım ve banyosu, emzirme teknikleri konusunda bilgilendirmede bulundu. Eğitimlerde kısa süre önce normal doğum yapan bir anne de katılımcılara normal doğum sürecini anlatarak kadınları normal doğum konusunda cesaretlendirdi. Son olarak ise Doğumhane Sorumlu Ebesi Emel Tekeoğlu ve Kadın Doğum ve Çocuk Servisi Sorumlu Hemşiresi Canan Özdemir katılımcılara yönelik bilgilendirmede bulundu. 

2 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 751 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU