Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Kepçenin önünde duracağım’


Çark Caddesi’nde TOKİ tarafından satışa çıkarılan Atatürk Stadı arazisinin yeşil kalması için dün basın açıklaması yapan Engin Özkoç, “Gelin bir olalım. Sakarya’nın mülkünü Sakaryalılara verelim. Orada bina yapmaya kalkarlarsa kepçelerin önünde önce ben d

Basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Örgütü ve partililerle birlikte TOKİ tarafından satışa çıkarılan Adapazarı Atatürk Stadı arazisinin yeşil alan olarak kalması için bir basın açıklaması yaptı. Açıklaya SASTOP Başkanı Önder Döker ve Baro Başkanı Zafer Kazan ile çok sayıda vatandaş da destek verdi. 

 

Yeşil kalmalı

Çark Caddesi Şerefiye Camii meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasında önce SASTOP Başkanı Önder Döker konuştu. Döker arazinin yeşil alan olarak kalmasını istediklerini söyledi. Baro Başkanı Zafer Kazan ise, “Burada başlatılan imza kampanyayı şehrimizin ve insanlarımızın duyarlılığını ve kararlılığını da ortaya koymaktadır. Bugünün somut bir anlamı olmasını istiyoruz. Tüm şehrimizi yarınlarımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz. İnsanın sadece doğa ile birlikte bir anlamı var. Sakarya yeşil kalmalıdır” dedi.

 

Çark Caddesi ölmesin

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, “Sakarya farklı görüşlerden ve kültürlerden insanların kardeşçe yaşamayı becerdiği çok değerli bir ilimizdir. Bu kadar değerli ilimizde çark caddesinde kadınlarımızın ve STK’larımızın başlattığı imza kampanyasına çok kısa sürede binlerce kişi destek oldu. Halkımız yeşil alanlarımız yok olmasın diyor. Yıllardan beri Çark Caddesi alış veriş merkezi olarak burada kaldı. Sakaryalıları kapalı alışveriş merkezlerinin içine sokmaya çalışıyorlar. Elimizdeki tek çark caddesini öldürmeyin, burası ayakta kalsın, yeşil alanları milletin rantına peşkeş çekmeyin diyoruz” dedi.

 

Göreve çağırdı

Özkoç, “ Eskişehir Milletvekili ve Kültür Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir stadının yerinin betonlaşmasına izin vermeyeceğiz, bu alan kimse için rant kapısı olmayacak diyor. Bunu sadece Eskişehir için mi diyor, tüm Türkiye’deki bu alanların rant kapısı olmaması için söylüyor. Ve sayın bakana ben de katılıyorum. Sakarya’daki tüm milletvekillerini de göreve çağırıyorum” dedi.

 

İzin vermeyeceğim

İki sene önce stat arazisi ile ilgili bir basın toplantısı yaptığını ifade eden Milletvekili Özkoç, “Eğer, stadyumun yeri yeşil alan değil de AVM yapılmaya kalkılırsa o kepçenin önüne önce ben otururum dedim o toplantıda. Arkamdan da hiçbir görüş ayrımı yapmadan Sakaryalıların buna destek olacağını söyledim. Eğer bizim insanlarımızın vergileri ile alınan stadyumun yıkılacak ve yerine binalar yapılacaksa ben orada ilk vurulacak kepçenin önünde oturacağım ve buna asla izin vermeyeceğim. Sakaryalılar da izin vermeyecek. Gidin nerde avm yapaksanız orada yapın” dedi.

 

TBMM’ye taşıyacağım

Özkoç, “ Sakarya merkezde yapılaşma olmasın diye yeni yapılaşma alanları oluşturmaya çalışanlar burada bina yapmaya kalktıklarına göre herhalde bir rehavet içerisindeler. Tüm milletvekillerine ve il başkanlarına sesleniyorum, gelin Sakarya’nın mülkünü Sakaryalılara teslim edelim. Biz hep beraber eski stat alanının yerinin altının otopark olmasını üstünün de yeşil alan kalmasını istiyoruz. Otopark yap-işlet- devret ile yapılsın, süresi dolunca da Sakaryaspor’a gelir kaynağı olsun. Gelin stat alanı kimseye peşkeş çekilmesin ve Sakaryalılara kalsın. Yarın TBMM’de ben bunun karşısında olacağım, daha sonra baklanlar ile görüşeceğim ve milletimizi bilgilendireceğim” şeklinde konuştu. 

6 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 822 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU