Sapanca Gölü Karadeniz’le buluşuyor8 Haziran 2017, Perşembe

Son 11 kilometre

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü suyunun ulaştırılacağı içmesuyu projesinde devam eden çalışmaları değerlendirdi. Dr. Rüstem Keleş, “Sakarya’nın 16 ilçesinde tüm vatandaşlarımıza birinci sınıf içmesuyu ulaştırmak için aralıksız çalışıyoruz. Bir yandan yeni inşa ettiğimiz içmesuyu hatlarını devreye alırken bir yandan da dev projeleri hayata geçiriyoruz. Kaynarca ilçemizde de 41 mahalleye daha kaliteli içmesuyu ulaştırmak adına hayata geçirdiğimiz projemizde çalışmalar devam ediyor. Projemizin önemli bir kısmı tamamlandı. Hattın son 11 kilometrelik bölümünde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde projemizi tamamlamış olacağız” diye konuştu.

50 kilometrelik hat

Proje ile Kaynarca’ya 10 milyon lira değerinde yatırım yaptıklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrin tüm mahallelerine Türkiye’nin en kaliteli sularından birini ulaştırmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün itibariyle şehir genelindeki içmesuyu ağımızın uzunluğu 6 bin 143 kilometreye ulaştı. Daha önce Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtarak 60 kilometre uzaklıktaki Kaynarca ilçemize ulaştırmıştık. Yeni proje ile de Sapanca Gölü’nün suyunu Kaynarca’ya bağlı 41 mahalleye daha ulaştırıyoruz. Kaynarca’ya 50 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 adet içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Hattın 39 kilometrelik kısmı tamamlandı. 6 adet içmesuyu deposu ise hızla yükseliyor” ifadelerini kullandı.

Kesintisiz su

Çalışmaların tamamlanmasıyla Sapanca Gölü suyunun Karadeniz kıyılarına kadar ulaşacağını dile getiren Dr. Rüstem Keleş, “İçmesuyu hattımızın son 11 kilometrelik kaldı. 6 adet içmesuyu depomuzda önemli ölçüde tamamlandı. Projede hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Karadeniz kıyılarına kadar Sapanca Gölü suyunu ulaştıracağız. Yeni Büyükşehir Yasası ile köyden mahalleye dönüşmüş yerleşim alanlarına Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz ve yüksek teknolojiye sahip tesislerde arıtılan, daha sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştıracağız. Projemiz Kaynarcalı hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi. 

Bu haber toplam 823 defa okundu.