Günün Tarihi:29 Kasım 2020

‘Ülkenin kaderini belirleyeceğiz’


Türkiye’nin birçok alanda ve cephede mücadele verdiğini belirten TÜVASAŞ Genel Müdürü İlhan Kocaarsalan, “Bize emanet edilen de TÜVASAŞ cephesidir. Bizim bu cephede çok çalışarak yerli ve milli demiryolu araçları üreteceğiz. Ülkemizin kaderini belirleyece

İftar yemeği

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) çalışanları iftarda bir araya geldi.Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa, Vali Hüseyin Avni Coş, Genel Müdürü İlhan Kocaarslan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman, kurum çalışanları ve davetliler katıldı.

 

Yeni dünya

Ramazan ayını tebrik eden Kocaarslan, “Yıllar önce söylenen bir şiirin son satırlarında toprak eğer uğrunda ölünürse vatandır. Bu şiirin bu şekilde bitmemesi gerekiyor. Uğrunda ölerek toprağı vatan yapmak artık yeterli değil yenidünya düzeninde. Vatan ancak daha çok çalışılarak eğer o vatan uğrunda kendini feda ederek çalışan bir millet varsa güçlü bir devlete ve ülkeye sahip olabiliyor. Bizler daha fazla çalışarak ülkemizi ve devletimizi güçlü bir hale getirmeliyiz” dedi.

 

TÜVASAŞ cephesi

Dünya’nın zor günlerden geçmekte olduğunu ifade eden Kocaarslan, “Ülkemiz de bir çok cephede mücadeleler vermektedir. Bize emanet edilen cephe ise Tüvasaş cephesidir. Bu cephede bizim görevimiz yerli ve milli demiryolu araçlarını üretmektir. Bunu hep birlikte çok çalışarak gerçekleştireceğiz ve ülkemizin bu cephedeki kaderini belirleyeceğiz. Ramazan bayramına sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ulaşmanızı temenni ediyorum” dedi.

 

Güzel sonuçlar alacağız

TÜVASAŞ 'ın herkesin göz bebeği durumunda bir kurum olduğunu belirten Vali Hüseyin Avni Coş ise, “TÜVASAŞ, Sakarya denince akla gelen ilk sanayi kuruluşlarından birisidir. Bu kadim tesisin sizlerin gayretleri, yeni genel müdürümüzün yönetiminde önündeki büyük hedeflere doğru azim, inanç, heyecanla yürüyüp güzel sonuçlar alınacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ortak irade var

Vali Coş, “Bu müessesenin çağa, teknolojiye uygun olarak güzel ürünler üretmesi ülkemize, insanlığa yararlı çalışmalar yapması hususunda ortak bir irade var, bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz. Ramazan ayında ortaya çıkan bu manevi gücün, motivasyonun üretime de yansımasını yüce Allah'tan diliyorum" şeklinde konuştu.

13 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 843 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU