Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

Gar’a gelmesine karşı değilim!


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ada Treni tabi ki Gar’a gelmeli. Ama TCDD’nin son önerdiği proje ile olmaz. Tren anca,k yer altından Gar’a gelmelidir” diye konuştu.

Pahalı bulundu

TCDD’nin son genel seçimler öncesinde tren yolunun Mithatpaşa İstasyonu’ndan yer altına alınarak Gar’a gelmesine olumlu baktığını belirten Toçoğlu, “Bunu biz de destekledik. Ancak, daha sonra bakan değişti. Projenin pahalıya mal olacağı belirtilip, vazgeçildi” dedi.

 

Karşı değilim

Ada Treni’nin yer altından Gar’a gelmesine karşı olmadığını bir kez daha vurgulayan Toçoğlu, “TCDD’nin yeni projesine göre, şehir içindeki 4 hemzemin geçidinden Ofis ve Donatım geçitleri tamamen kapatılıyor. Trafik daha da karmaşa haline gelecek. Şehri kuzey-güney istikametinde ikiye bölecek bir proje. Şehircilik adına kabul edilmesi mümkün değil” diye konuştu.

 

İmza kampanyası

Toçoğlu, Ada Treni’nin Gar’a gelmesi için başlatılan imza kampanyasının yanlış yönlendirildiğini vurgulayarak, ”Kampanya Ada Treni yer altından Gar’a gelsin diye başlatılsaydı, toplanan 50 bin imza Ankara’da bakanlığın ikna edilmesi açısından elimizi kuvvetlendirirdi” dedi.

 

Mücadele sürüyor

Tren yolunun yer altından Gar’a gelmesi için mücadelenin sürdüğünü belirten Toçoğlu şöyle devam etti; “Şimdilik Gar’ı Mithatpaşa İstasyonu’na taşıyalım.  İleri de tren yolunun yer altına alınması söz konusu olduğunda, kazıp yer altından merkeze getiririz”.

 

13 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 785 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU