Günün Tarihi:6 Mart 2021

İyilik ayı Ramazan


Başkan İspiroğlu, “Ramazan ayının ilk yarısı mutlu, huzurlu ve manevi duygularımızın yoğun olduğu bir şekilde yaşıyoruz. Ramazan iyilik için bir vesile, bu günlerde yetim kardeşlerimizi unutmamalıyız” dedi.

‘Zaman geri gelmez’

Yardıma muhtaç yetimlere yaptıkları yardımları, şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve yardım faaliyetlerini kamuoyuyla da paylaşırken daha dikkatli olduklarını ifade eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Zamanın geçip gittiği ve bir daha asla gelmeyeceğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Özellikle Ramazan ayı içerisinde geçen zamanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Ramazan ayı güzel işleri yapmamız için bize çok sayıda fırsatlar sunuyor” diye konuştu.

5 bin kişi

Karasu Belediyesi olarak Ramazan ayı içerinde yüzlerce gıda kumanyasını dağıttıklarını belirten İspiroğlu, “Şu an için Karasu'da yaklaşık beş bin kişiye ulaştık. Yine her gün sivil toplum kuruluşlarımızla ve çat kapı gerçekleştirdiğimiz, gönül soframız diye adlandırdığımız ziyaretlerle vatandaşlarımızla birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Allah’ıma şükürler olsun ki Ramazan ayının ilk yarısını ilçemizde mutlu, huzurlu ve bereket dolu geçirdik. Aynı güzellikte Ramazan Bayramı’na ulaşmamızı da Rabbim hepimize nasip etsin” dedi.  

Ramazan vesile

“Yetim gülerse dünya güler” dedik ve bu sözle yolumuza çıktık diyen İspiroğlu, "Her Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olarak bilinmektedir. Tabi ki iyiliğin bir günü olmaz. Ancak ilan edilen yetimler günü, yetim kardeşlerimiz için bir farkındalık oluşturmak ve yetim çocuklarımızı Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde gündeme taşımak, onların yüzlerini güldürmek için sadece bir vesile. Bizlerin de bu günün anlamıyla, yetim kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu, sadece bu gün değil her zaman destekçileri olduğumuzu özellikle bildiririm” ifadelerine yer verdi. 

14 Haziran 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 798 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU