Günün Tarihi:25 Eylül 2020

CHP’liler adalet istedi


CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki gösteren CHP Sakarya İl Örgütü mensupları AKM önünde yaptıkları basın açıklamasında ‘Adalet istiyoruz’ dediler.

Destek verdiler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından parti yönetimi dün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü başlattı. 28 gün sürmesi beklenen yürüyüşe Sakarya İl Örgütü de basın açıklaması ile destek verdi. Atatürk Bulvarında toplanan parti teşkilatı mensupları ellerinde ‘Adalet’ yazılı pankartlar ile Enis Berberoğlu’na destek verdiler.

Yeter artık

Grup adına açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan, “Halkımızı bu adaletsizliğe karşı olmak için hep birlikte olmaya davet ediyorum. Genel Başkanızın Ankara’dan başlattığı eyleme bizde buradan katılacağız. Artık adalet diyoruz. İnfazlar yargısızdı, yargılı infaz olmaya başladı. Vatandaş olarak artık yeter diyoruz. Bu kadar adaletsizlik olmamalı. Aynı konuşmaları Tuğrul Türkeş de yaptı, nerde adalet. Eylemimiz başladı, Cumhuriyet Halk Partisi artık sokaklarda” dedi.

Adalet için yürüyorlar

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün başlattığı adalet yürüyüşüne katıldı.

İl Başkanı Ayça Taşkent ve bazı parti yöneticileri de yürüyüş için Ankara’daydı.  Kilometrelerce yürüyen Özkoç, tarihi Adalet Yürüyüşüne tüm halkın desteğini beklediklerini söyledi. “Bu bir parti yürüyüşü değil. Bunca haksızlığa, kana, gözyaşına, açlığa karşı çıkan insanlarımızın ortak çığlığı. Tek cümlemiz var; adalet istiyoruz. Herkes ve hepimiz için adalet” diyen Özkoç,  “Genel Başkanımızın dün açıkladığı gibi yürüyüşümüz, ülkemizde adalet sağlanıncaya kadar devam edecek. Dün, İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu, hakkında tek bir somut delil bulunmadan tutuklandı, 25 yıla mahkum edildi. Milletvekilleri cezaevinde, gazeteciler cezaevinde, birilerinin “damadı” olamamış on binler cezaevinde…Neyle suçlandığını bilmeyen yüzbinden fazla kamu çalışanı, akademisyen, vatandaşaçlığa mahkum…Açlıkla sesini duyurmaya çalışanlar ise cezaevi koşullarına ölüme sürükleniyor. Devleti devlet yapan hukuktur, adalettir, bugün esamesiokunmuyor.Biz, tek yürek tek ses, bugün buna dur diyoruz. İstanbul’a kadar yürüyeceğiz, yolumuz burada da sona ermeyecek. Ülkemize adalet gelinceye, sesimiz duyuluncaya kadar yürümeye devam edeceğiz. Tüm halkımıza çağrımdır; sesimize ses, çabamıza el verin. Hepimiz için adalet istiyoruz. Hakimlere, savcılara güvenebilmek istiyoruz. Yargı birilerinin eşine, dostuna, kardeşine, damadına göre işlemesin, hakça, adil yargılama yapılsın istiyoruz” dedi.

 

 

16 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 775 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU