Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Acaba yüzü kızardı mı?’


MHP İl Kongresi’nde konuşan Milletvekili Zihni Açba, şehit cenazesinde yaşadığı bir olayı anlatarak, “Cenaze bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen kardeşimizin cenazesiydi. Bu terör örgütünün lideriyle empati kurduğunu ifade eden AK Parti Sakarya Mi

Güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı’nın 12. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. 549 delegesi bulunan il teşkilatının seçimine tek liste olarak giren mevcut başkan M. Levent Bülbül tekrar başkanlığa seçildi. Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, İl Başkanı Levent Bülbül, İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Çelik-İş Sendikası Başkanı Rıfat Kurt, ilçe başkanları, parti yöneticileri, eski başkanlar, gaziler, partililer ve davetliler katıldı.

Raporlar oylandı

Divan kurulu başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’in seçildiği kongre, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından başladı. Gündemin ilk iki maddesinde yer alan faaliyet raporu ve mali rapor oy birliği ile kabul edildi. Raporların kabulünün ardından tek liste ile seçime giren mevcut başkan Levent Bülbül konuşmasını gerçekleştirdi.

‘Sorumluluğun farkındayız’

Sakarya adına acı bir gün yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan İl Başkanı Levent Bülbül, “ Yakup kardeşimizin şehadet haberi hepimizi üzdü. Allah ülkemize, şehrimize ve ailesine sabırlar versin. Türkiye 15 Temmuz iç savaş girişimini geçirmiş bir ülke olarak bugün Türk siyasi hayatını yeniden şekillendiği ve devletin adeta yeniden inşa edildiği bir süreci yaşıyoruz. MHP bu dönemde üstüne düşen sorumluğun karşılığını en iyi şekilde vermiştir. Sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.

‘Ülkücü hareket bitmez’

Türkiye’ye saldıran herkesin karşısında MHP’nin ve ülkücü hareketin her daim var olacağını ifade eden Bülbül, “ Ülkücülerin kanı elinde olanlar bugün ülkücü harekete ayar veremezler. Ulusal TV, Halk TV seyredip ülkücüyüm diyenler, ülkücülere küfredenler bu davanın mensubu olamazlar. Eğer biz bunlara hakkı ile cevabını vermezsek o şehitlerin vebali boynumuzda olur. Allah’ın izni ile çelikten iradeyi kimse bükemeyecek. Bizler varken ülkücü hareket nasıl bitecek? Bunu söyleyenler bizden değildir. Yapmış olduğu hizmet ne olursa olsun bunu söyleyen yolundan sapmıştır” dedi.

‘2019 kadroları’

2019 yılının kadrolarının belirlendiğini ifade eden Bülbül, “ Şu an ortaya çıkan il ve ilçe teşkilatları Allah’ın izni ile 2019 yılındaki seçimleri göğüsleyecek arkadaşlarımızdır. Bu iş sadece yönetim kurulu üyelerinin çabası ile olacak işler değildir. Bir olmalıyız. Davaya inanan kim varsa herkesin aynı şuurla hareket etmesi gerekiyor. Her biriniz bizim destekçimizsiniz. Hepinizin yardımına ve desteğine ihtiyacımız var. Sizlerin desteği ile Sakarya’da yerel anlamda iktidarı, Türkiye’de de genel anlamda iktidarı yakalayacak olan partiyiz” dedi.

‘Acı hatıralar’

MHP Milletvekili Zihni Açba ise, “ Kongremizin ülkemiz ve camiamız adına hayırlı olmasını diliyorum. Bugün aziz şehidimizin cenazesinde şahit olduğum ve izlediğim o manzara karşısında yaşadığım duygusal yoğunluğu sizlere anlatacağım. Beni 10 sene belki de daha fazla geriye doğru giderek tazelediğim acı hatıraları paylaşmak istiyorum. Katıldığımız cenaze bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen kardeşimizin cenazesiydi. Bu terör örgütü lideri ile empati kurduğunu ifade eden Sakarya milletvekilinin en ön safta olduğu gördüm. Ben arka saflardaydım ve uzanıp yüzüne bakmak istedim acaba kızarıyor mu diye?” dedi.

‘Karanfiller vermişti’

Açba,  “Yine aynı safta onun yanı başında bugün o örgütün siyasi sözcülüğüne TBMM’de soyunmuş olan Osman Baydemir’e elinde karanfiller ile ziyarete giden 25. Dönem Sakarya Milletvekili seçilmiş olan şahıs vardı. Kendi kendime düşündüm ve Ey Allah’ım sen nelere kadirsin dedim” şeklinde konuştu.

Gönül birliği

Zihni Açba ülkücülerin var olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti’nin de kıyamete kadar var olacağını ifade etti. Açba’nın ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ise Sakarya’da parti adına gönül ve inanç birliği gördüğünü ifade etti. Demirel, görevinde Levent Bülbül’e başarılar diledi. Konuşmaların ardından seçim gerçekleştirildi. 

19 Haziran 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1091 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU