Günün Tarihi:22 Eylül 2021

‘Farklılıklar bir yapar’


Saadet Partisi Sakarya Gençlik Kolları, Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, ilçe teşkilat mensupları ve birçok Sakaryalı gencin katılımıyla birlikte Kent Park’ta kurulan sahur sofrasında buluştu.

Statüko

Sakarya Gençlik Kolları’nın gelenekselleştirdiği sahur programında açılış konuşmasını İl Gençlik Kolları Başkan’ı Ali Ahmet Çelik yaptı. Ramazan-ı şerifin öneminden ve geçmişten günümüze kadar yaşanmış olan tarihi hadiselerden, önemli mücadelelerden bahseden Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, “Ramazan’ı- Şerif akla geldiği zaman, Bedir Zaferi akla gelmemesi mümkün değil. Bedir Zaferi akla geldiği zaman herkesin aklına aynı şeyler gelmiyor olabilir. Bazı insanların dünya ahiret saadeti açısından çokta mühim olmayan şeyler aklına gelirken, bazı insanların aklına ise statükonun sayısal üstünlüğüne rağmen elde edilmiş bir zafer geliyor. Bu yönüyle değerlendirildiğinde Bedir Zaferi tüm insanların doğarken kazanmış olduğu hakları, yaşarken muhafaza etsinler düşüncesiyle hareket eden bir grup insanın, statükonun sayısal üstünlüğüne rağmen elde ettiği zaferdir” diye konuştu.

Omuz omuza

Türkiye’nin ve İslam âleminin farklılıklarına değinirken farklılıklarımızı ayrıştırmak ya da kamplaştırmak yerine bir birimize güç vermek için kullanılması gerektiğine dikkat çeken Gençlik Kolları Genel Başkanı Akyüz, “Zafer sayısal üstünlükle, statükoyu arkanıza almakla, ekonomik güçle ya da askerin sayısal üstünlüğüyle doğru orantılı değildir. Zafer, elinizde bulundurduğunuz hakikatle doğru orantılıdır. Biz Ramazan-ı şerifi hatırladığımız zaman işte bu hususiyetleri anımsıyoruz. Biz bu ayda insanların bütün farklılıklarına rağmen bir olduklarını, bütün farklılıklarına rağmen omuz omuza verdiklerini görmekteyiz” dedi.  

Rekabet

Farklılıklarımızı rekabet unsuru olarak görmememiz gerektiğini ifade eden Akyüz, “Kendi içinde birliği sağlayamayanlar dışarıdan gelen tanzim edicileri tanzim edemez. Bugün bu tanzim edicilerin kurmuş olduğu oyunlarda figüran olmamamız gerekir. Biz Saadet Partililer olarak Türkiye’nin içine çekildiği bu oyunlar karşısında bu farklılıkları birleştirmek için çalışmak zorundayız çünkü ülkemizin buna ihtiyacı vardır. Omuz var dayanır, omuz var güç alır. Bir omuz var güç kanıtlar, yere serer haddini bildirir” ifadelerini kullandı.  

21 Haziran 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 699 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU