Günün Tarihi:29 Ocak 2020

Kazımpaşa’da gaz heyecanı


Selahiye ve Kazımpaşa’yı da içine alan toplamda 5 mahalleyi kapsayan doğalgaz projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken bölgede doğalgaz kullanımı için geri sayım başladı.

Ağustos ayında

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; AGDAŞ ile ortak hareket edilen yatırım projesinde çalışmaların büyük bir kısmının tamamladığı belirtilirken, Ağustos ayının ilk yarısında bölgeye gaz arzı sağlanmasının planladığı bildirildi. %85’i tamamlanan ve 250’den fazla servis kutusu montajı yapılan doğalgaz projesinde; 29 km olan polietilen dağıtım hattının 25 km’den fazlası döşenirken, yaklaşık 2 km olan çelik hat imalatının da Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanacağı ifade edildi.

Abonelik işlemleri

Doğalgaz kullanmak isteyen bölge sakinlerine Eylül ve Ekim aylarında yoğunluk söz konusu olacağı hatırlatılarak abonelik ve gaz dönüşümü işlemlerini sonbahar gelmeden tamamlamaları istendi.

Kaldırım çalışmaları

Yapılan yatırımın bölge için son derece önemli olduğunun altını çizen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı bölümlerde belediye olarak tretuvar çalışmalarına da başladıklarını belirterek, “Bu çalışmaların büyük bir kısmının da tamamladık. Kazımpaşa’nın merkezine kadar doğalgaz projesinin yanı sıra yaklaşık 8 km’lik kaldırım ve tretuvar çalışmasıyla da bölgenin çehresi değişecek. Hayırlı olsun” dedi.

 

21 Haziran 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 594 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU