Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Yenikentli mutlu


Yenikent ve Kocaeli muhtarlarının bir araya geldiği iftarda a 8 Özel Halk Otobüsü’nün yakın zamanda iki bölge arasında sefere başlayacağı açıklandı.

Karşılıklı seferler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yaptıkları anlaşmada Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKEMO)  genel kurulu kararınca; Yenikent- İzmit arasında özel halk otobüsü seferleri olacak.  Karara göre Camili Mahallesi, Valilik Kampüsü, Korucuk Hastane, Alandüzü,  Beşevler Mahallesinden Kocaali’ye 4, Kocaali’den Yenikent’e 4 olmak üzere 8 sefer yapılacak.

Kimler katıldı

Yenikent Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikri Arslan ve yönetiminin ev sahipliğindeki yemeğe; İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Uğur Korkmaz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında Toplu Taşıma Şube Müdürü Metin Berberler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Uzman Personel Ali Muhçu, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Aşırlar Muhtarı Ahmet Açıkgöz, Alandüzü Muhtarı Erdem Yılgın, Evrenköy Muhtarı Mustafa Yeşilyurt, Korucuk Muhtarı Cüneyt Ulu, Kayrancık Muhtarı Ercan Çiğdem, Karaman Muhtarı Mustafa Çalık, Örentepe Muhtarı Faruk Kartal, İkizce Osmaniye Muhtarı Abdurrahman Barçın, İkizce Muhtarı Müslim Seyfettin Koç, Salmanlı Muhtarı Mehmet Yaşar Kaya, Karadavut Muhtarı Harun Ölmez, Nasuhlar Muhtarı, Abbas Ali İlkhun, Beşevler Muhtarı Recep Keskin katıldı.

İki yıl önce geldiler

Yenikent Derneği Başkanı Fikri Arslan yaptığı konuşmada,  “Hepinize teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz diyorum. Çok para alıpta çok hava atanların yanında gerçekten bu halka millete hizmet eden gerçek vatansever, gerçek hizmet sever muhtarlarımızdır. Muhtarlarımız ayrım yapmadan araç gereç olmadan tüm hizmeti yapmaya çalışıyorlar. Ben bir vatandaş olarak bu muhtarlara diyorum ki, hakkınızı helal edin. Asıl burada toplanma amacımız şu. Korucuk Muhtarı Cüneyt Ulu kardeşimiz iki yıl önce muhtarlığına bizleri çağırarak toplantı yaptı. Kocaeli’nden sayın muhtarlar geldi bu akşam aramızda da bulunuyorlar. Bizlere dediler ki biz Yenikent’e gelmek istiyoruz, alışveriş yapmak için ama dükkân yok, her hangi bir aktivite yok, akrabalarımız, arkadaşlarımız, işimiz orada ama ulaşım sıkıntısı yaşıyoruz ama inşallah bun durum düzelir diyerek otobüs seferleri düzenlenmesini istediler. Artık direk ulaşımın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Yerinde talepler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında Toplu Taşıma Şube Müdürü Metin Berberler ise, “İki komşu il arasında insanların sosyal açıdan birbirleriyle bağları var. Bu sosyal hayatın devam edebilmesi için bizde tabi büyükşehirler olarak taleplere karşılık vermemiz lazım. Bu güzergâh üzerinden daha önce gelen talepler çok yerine varmamıştı. Israrlı şekilde gelince talepler gelince neden olmasın diye insanların kafasında bir düşünce oldu tabi. Yani bu güzergâhı kullanan kişilere imkân oluşturmak istedik. Deneyerekte iyi yaptık. En son alınan UKOME de kararla da 4 araç Sakarya da, 4 araçta Kocaeli’nden olmak üzere karşılıklı bu seferler başlayacak. Tabi prosedür süreci var, alt yapının sağlanması gerek. İnşallah iki komşu ile hayırlı olur” diye ifade etti.

Ortak dilekçeyle

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Uzman Personel Ali Muhçu,”13 yıldır Adapazarı’ndan İzmit’e sürekli gidip geliyorum. Ulaşım ihtiyacı daha önce tren, otobüsle oluyordu. Bu hattın bu tarafa uzatılması için önce camili muhtarım Yunus bey, Korucuk muhtarım Cüneyt beye,Karaman muhtarım Mustafa beyi ziyaret ettim, ortak dilekçe hazırlayıp, iki büyükşehre verdik. Kabul gördü inşallah kısa sürede bu seferler başlayacak bir katkımız olduysa mutluluk duyar ve teşekkür ederim” dedi.

Sivil 7 TL

İzmit otobüsçü esnafları da, “İlk etapta 4 er araç karşılıklı olarak gelecek. Talebe göre değerlendirerek artabilir bu durum.  Fiyatlarımız çok uygun olacak sivil 7 tl öğrenci 3,5 TL’ye İzmit’e olacaksınız. Biz buradan vatandaşa hizmet etmek için varız” dedi.  Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem’de bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür etti.

Toçoğluna teşekkür

Yenikent Derneği Sosyal Yardımlaşma Başkanı Fikri Arslan “Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zeki Toçoğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah razı olsun bize bu Yenikent parkını kazandırdı. Zaman zaman bu bölge ile ilgili taleplerimize katkı veriyor hatta burada toplanmamıza vesile olan ve finansa edende kendisidir. Allah ondan razı olsun” dedi.

 

23 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 1061 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU