Günün Tarihi:24 Ocak 2021

‘Neyine yetmiyor’ dediler


Kaynarca ilçesinde yaşayan fakir bir aileye gittiği sosyal yardımlaşma vakfı tarafından “ Beş yüz lira ile bir ay geçin, ayda beş yüz lira neyine yetmiyor'' diye söylendi.

Yetmiyor

Edinilen bilgilere göre Güven Mahallesi’nde bir çiftlikte işçi olarak çalışan ve ağır iş yapamadığını söyleyen Keramettin Gündoğdu fakir olduğu ve üzerine hiç bir mal varlığı olmadığı için Kaynarca Sosyal Yardımlaşma Kurumundan yardım talebinde bulundu. Üç kez ameliyat geçirdiğini söyleyen Gündoğdu, '' Kendim ağır işte çalışamıyorum. Hiç bir mal varlığım yok, çiftliğin lojmanında kalıyoruz ve bekçiliğini yaptığım için beş yüz lira para alıyorum. Sosyal yardımlaşmadan yardım istedim, sana yardım çıkmaz dediler. Beş yüz lira neyine yetmiyor dediler. Beş yüz lira parayla kim nasıl geçinir. Eşim daha önce çalışıyordu, oda işten ayrılmak zorunda kaldığı için sağlık güvencemizde yok '' dedi. Yardım almamız için bir sürü şart söylendiğini belirten Keramettin Gündoğdu yetkililerden yardım istedi

23 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 820 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU