Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Pehlivanlar meydana


Akyazı Belediyesinin himaye ve ev sahipliğinde yarın gerçekleştirilecek olan ve tarihi Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşlerinin startı geçtiğimiz gün verildi.

Davullu

Tarihi Akazı’yı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerinin başlangıcı geçtiğimiz gün şehrin merkezinde yapılan davullu zurnalı yürüyüş ile Akyazı halkı bu muhteşem gösteriye davet edildi. Bu yıl üçüncü kez Akyazı’da yapılacak olan müsabakalara halkın yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

 

Ata sporu

Kenan Sofuoğlu parkında bir araya gelen Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Akbalık güreşleri ağası İdris Caymaz ve Akyazılı ve Sakaryalı yağlı pehlivan güreşçileri davul zurna eşliğinde çarşı içinde ve bazı caddelerde gösteri yürüyüşü yaptı ve Akyazılıları Pazar günü yapılacak olan güreşlere davet ettiler. Belediye Başkanı Hasan Akcan güreşlerin eski hüviyetine kavuşabilmesi için ellerinden gelen her şeyi fazlasıyla yapmaya çalıştıklarını söyledi ve şu bilinmelidir ki, Akyazı Akbalık güreşlerinde başpehlivan olan güreşçi Kırkpınar güreşlerinde de başpehlivan olmaktadır. O nedenle Akyazı Akbalık güreşleri böyle bir özelliği de sahip olması bakımından güreşçilerimiz için önemli bir fırsattır açıklaması yaptı. (Salim ÖZYILMAZ)

1 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 913 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU